Reklam

Bitcoin’de Yeni Bir Rekor Kırıldı! En Yüksek Haftalık Kapanış Kaydedildi

Bitcoin şimdiye kadarki en yüksek haftalık mumu alarak yükselişli teknik bir model oluşturdu.
11:40
18 Ekim 2021
Bitcoin'de Yeni Bir Rekor Kırdı! En Yüksek Haftalık Kapanış Kaydedildi
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin, yükseliş momentumunu güçlendirmenin en son işareti olan 62.000 doların hemen üzerinde şimdiye kadarki en yüksek haftalık mumunu kaydetti.

Bitcoin’de Yeni Rekor Kırıldı

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün düşüş yaşamaya devam etti. Öyle ki ayılar fiyatı gün içi en düşük seviye olan 58.940 dolara çektikten sonra Bitcoin 60.000 doların altında kapanmaya tehlikeli bir şekilde yakındı.

Ancak, alıcılar tarihi haftalık kapanışa saatler kala adım atmayı başardı ve günü kurtardı.

Bitcoin’in önceki rekor haftalık kapanışı Nisan ayı başlarında kaydedildi. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 14 Nisan’da mevcut yaşam boyu zirvesi olan 64,804 dolara ulaşmasından sadece birkaç gün önce geldi.

O zamanlar, ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase‘in merakla beklenen halka arzı, Bitcoin’deki bu rekor seviye için kilit bir katalizördü.

Ancak bu sefer, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu onayladıktan sonra Bitcoin 60.000 dolar seviyesini aştı.

Bitcoin Bir Yükseliş Modeli Sergiliyor

Üç yeşil uzun gövdeli mumla, Bitcoin şimdi tipik olarak güvenilir bir yükseliş göstergesi olarak kabul edilen “üç beyaz asker” modelini sergiliyor.

Lider kripto para biriminin küçük gölgelerle üç mum atmayı başarması, fiyatın her fiyat aralığının en üstüne yakın kapanmasından bu yana boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

İçeriğin kaleme alındığı sırada lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatte %2.75’lik bir artışla 62.460 dolar seviyelerinde alım satım işlemleri görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar