f Bitcoin'de Dört Farklı Metrik, Rekor Seviyeye Ulaştı: Güncel Veriler, BTC Adına Hangi Yöne İşaret Ediyor? › COINTURK

Bitcoin’de Dört Farklı Metrik, Rekor Seviyeye Ulaştı: Güncel Veriler, BTC Adına Hangi Yöne İşaret Ediyor?

Özet

  • Glassnode'un güncel verilerine göre Bitcoin'de dört farklı metrik, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve yeni bir rekor kaydetti.

  • Portföyünde en az 10 adet BTC bulunduran adres sayısı, 157.515'e ulaştı.

  • Portföyünde en az 10 adet BTC bulunduran adres sayısındaki bir önceki rekor ise 157.514'tü.

  • Piyasa etkisi: Nötr
16:55
18 Eylül 2023

Kripto analiz platformu Glassnode’un verilerine göre iki kritik metrik, yeni bir rekor kaydetti. Glassnode Alert, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile portföyünde en az 0,01 adet, 0,1 adet, 1 adet ve 10 adet BTC bulunduran adres sayısın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi ve güncel verileri paylaştı.

Bitcoin’de İki Kritik Metrik Rekor Seviyeye Ulaştı

Kripto analiz platformu Glassnode’un güncel verilerine göre Bitcoin‘de iki kritik metrik rekor seviyeye ulaştı. Glassnode Alert, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile portföyünde en az 0,01 adet BTC, 0,1 adet BTC 1 adet BTC ve 10 adet BTC tutan adres sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Glassnode’un paylaştığı güncel verilere göre portföyünde en az 10 adet BTC bulunduran adres sayısı, 157.515’e ulaştı. Portföyünde en az 10 adet BTC bulunduran adres sayısındaki bir önceki rekor, 157.514’tü.

Analistler, mikro ve makro yatırımcıların yeniden birikimlerine önemli miktarlarda ekleme yapmaya devam etmesi durumunda kripto para piyasasında yeni bir yükselişin başlayabileceğini öne sürdü. Ancak Glassnode’un paylaştığı verilerin yanı sıra dijital varlık yatırım ürünlerinde de önemli miktarlarda çıkışlar kaydedildi. Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in haftalık raporuna göre dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta 53,5 milyon dolarlık bir çıkış gerçekleşti.

Bitcoin (BTC), 28.000 Dolar Seviyelerine Yaklaşıyor

Yeni haftaya yükseliş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 27.300 dolar seviyelerini aştı. Ethereum (ETH), son 24 saatte %2 artış ile 1665 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto endüstrisinin toplam piyasa değeride saatler içerisinde ortalama 20 milyar dolarlık bir yükseliş gerçekleşti. Ayrıca kripto para piyasasındaki volatilitenin etkisiyle Coinglass verilerine göre son 24 saatte ortalama 85 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin’deki son durumu değerlendiren kripto para analisti Michael Van de Poppe, lider kripto para birimi Bitcoin’in 26.800 dolar seviyelerini aşması ile birlikte değer artışlarının hız kazandığını belirtti. Ayrıca analist, kripto para piyasasındaki mevcut trendin yukarı yönlü olduğunu öne sürdü ve yükselişlerin devam edebileceğine yönelik düşüncelerini paylaştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI