reklamı kapat

Bitcoin’de (BTC) Büyük Ayrılık Başladı: Bu İyiye mi İşaret?

Bitcoin, ABD borsaları ile olan bağını kaybediyor.
15:22
28 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz birkaç aydır S&P 500 veya Dow Jones gibi önde gelen ABD endekslerini takip etti ve fiyatın birebir bu oranda ilerlediği görüldü. Aslında 12 Mart tarihinde yaşanan inanılmaz düşüşte de Bitcoin fiyatının borsaların etkisinde kaldığı ve oluşan satış baskısının BTC’yi de dibe sürüklediği biliniyordu.

Kripto para sektörünün en tanınan analistlerinden olan Willy Woo da Twitter üzerinden yaptığı açıklamada S&P 500 ve Bitcoin arasındaki korelasyonun yakında sonlanabileceğini ve sonlanmak zorunda olduğunu ima etti. Analist, Glassnode araştırma firmasının verilerine göre de BTC ağındaki kullanıcıların sayısında artış olduğunu ancak borsaların devamlı olarak düşüş yaşadığını belirtti.

Bitcoin ve S&P 500 Ayrışıyor

Real Vision CEO’su ve eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Raoul Pal da S&P 500 ve Bitcoin’in yakında birbirinden tamamen ayrılacağını düşünüyor. Analist, Bitcoin’in bu yıl birçok varlığı geride bıraktığını ve yatırımcıların bunu görerek borsalar düşse bile BTC yatırımı yapmaya başlayacağını düşünüyor.

Yani Willy Woo’nun “BTC ve S&P 500 artık ayrışmaya başladı”  ifadesi kesinlikle başka uzmanların da desteğini kazandı ve kazanmaya devam edecek gibi duruyor. Bitcoin fiyatının borsaların ve Altın fiyatlarının düştüğü 28 Eylül tarihinde 10.900 dolara kadar çıkmasının en büyük sebebinin de bu olduğu söylenebilir.


BTC’nin sadece Altın değil aynı zamanda S&P 500’den de ayrışması kısa vadede korku yaratsa da uzun vadede lider kripto para biriminin çok ayrı bir emtia haline gelmesini sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.