X


Bitcoin’de (BTC) Birden Fazla Senaryo Var: Hangisi Gerçek Olacak?

Analistlere göre BTC’de düşüş de yükseliş de mümkün.
10:58
31 Ekim 2020

Ekim ayının son gününde Bitcoin (BTC) bazı isimlere göre kendisini 20.000 dolara doğru bir koşuya hazırlıyor ve ayı çok güçlü bir şekilde kapatacak. Eğer Ekim kapanışı belirli seviyelerin üzerinde olursa Kasım ayının çok daha hareketli ve heyecanlı geçeceği düşünülüyor. Yatırımcılara göre Bitcoin’in 12.500 dolar sınırını geçmiş olması oldukça güçlü olduğunu ve dolayısıyla aylık kapanışın da pozitif olacağını gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’in 12.500 dolarlık seviyeyi kararlı bir şekilde geride bırakmış olmasının yanı sıra 450 milyon dolarlık vadeli işlemlerin açık pozisyonlarının 28 Ekim’de sona ermiş olmasına rağmen beklenen düşüşülerin yaşanmaması da fiyat ile ilgili boğa sinyali veriyor olabilir.

Cointelegraph yazarı Marcel Pechman’a göre, BTC ve Ether için en son opsiyonların sona ermesi gerçekten şaşırtıcı bir duruma sebep olmadı. Ayrıca Pechman, CME’nin 30 Ekim’de sona eren 215 milyon dolarlık vadeli işlem açık pozisyonunun da fiyat üzerinde çok fazla etkisi olmadığını dile getirdi. Dolayısıyla artık vadeli işlemlerin sona ermesi ile yaşanan fiyat düşüşleri aşılmış görünüyor. Tüm bu açıklamalara ek olarak Pechman, “Bu, Asya borsaları ve Tether’den gelen olumsuz haberlere rağmen, son dönemdeki boğa durumunu yeniden teyit ediyor.” ifadelerini kullanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak analistlere göre BTC fiyatı 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde olsa bile önümüzdeki günlerde 13.500 dolar ile 12.900 dolar bandında hareket edebilir ve bu durum şaşırtıcı olmaz. Ancak yapılan açıklamalara göre eğer Bitcoin 13.620 doları aşabilirse o zaman 2020’nin en yüksek seviyesi 13.859 doların üzerine doğru bir hamle yapabilir.

Düşüş Senaryosu

Analistlerin açıklamalarına göre, eğer BTC 13.100 doların altına düşerse 12.800 dolardaki desteğe kadar hızla ilerleyebilir. Ancak destek noktasının kırılması BTC’yi 12.000 ve hatta 11.500 dolara doğru çekebilir.

Yine de analistler Bitcoin’in mevcut fiyat eğiliminin pozitif olduğunu ve BTC’nin aşağıyı değil yukarıyı hedeflediğini düşünüyor. Ancak bu hafta boyunca düşüş performansı sergileyen altcoin’ler için aynı şeyi söylemek pek mümkün görünmüyor. En iyi altcoin’ler arasında Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) düşüş performansları göz önüne alındığında Bitcoin’in bir süre daha kripto ekosisteminin “parlayan yıldızı” olmaya devam edeceği söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar