X


Bitcoin’de (BTC) Bir Sonraki Seviye 20.000 Dolar Mı? Uzmanların Bitcoin Fiyat Tahmini Yorumları

Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde %11'in üzerinde geri çekilme kaydederek 28.800 dolara düştü.
17:15
22 Haziran 2021

Kripto para piyasasında düşüş Bitcoin’in 30.000 dolarlık destek seviyesini kaybetmesiyle derinleşiyor. Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde %11’in üzerinde geri çekilme kaydederek 28.800 dolara düştü.

Bitcoin’de Yeni Rota Neresi?

Lider kripto paranın mevcut seviyesi 6 aydan bu yana görülen en düşük seviye olarak kaydedildi. Çin Halk Bankası’nın ülkenin en büyük beş bankasını kapsayan bir zirve gerçekleştirmesiyle kripto yasağı talimatının ardından kripto para piyasasının düşüşü ivme kazandı. Görüşmenin sonunda PBoC, ödeme hizmetleri şirketlerinin ve bankaların kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir işlemi yasakladı. Bitcoin, bu gelişmelerin ardından rotasını aşağıya kırdı ve bugün de 30.000 dolarlık kritik destek seviyesinin altına sarktı. Birçok uzman analist 20.000 dolarlık kilit destek bölgesinin bu fiyat hareketinde görülebileceğini belirtirken kısa vadede düşüş trendinin devamını bekliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Uzmanların Bitcoin Fiyat Tahmini ve Yorumları

Uzman analistler, BTC’nin 20.000 dolarlık fiyat seviyesini geri dönüş alanı olarak değerlendiriyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde efsane hedge fonu yöneticisi Michael Burry, tüm zamanların en büyük piyasa gerilemesinin kapıda olduğunu belirtmişti. Burry, mevcut piyasa koşulları hakkında şunları kaydetmişti: “Tüm spekülasyonlar ve panik satışları, bir piyasa çöküşünün öncesinde görülür.”

Bununla birlikte Sublime Traders’ın kurucusu ve ünlü analist Andrei Stanciulescu, Bitcoin’in 15.000 dolara kadar düşebileceğini aktarmıştı. Ancak buna rağmen Stanciulescu, 2021 yıl sonu Bitcoin fiyat beklentisini 80.000 dolar olarak açıkladı.

Son olarak ünlü kripto para analisti Erhan Ünal, 30.000 doların altına sarkmadıkça BTC rotasının yukarı olduğunu belirtmişti. Ancak kritik 30.000 dolarlık desteğin kaybedilmesi yukarı yönlü senaryonun değişikliğine yol açtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar