reklamı kapat

Bitcoin Yeniden 8.000 Dolar Üzerinde: 10.000 Dolar Mümkün Mü?

Bitcoin'de 10.000 dolar görüldü mü?
14:36
29 Nisan 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 12 Mart günü  yaşadığı tarihi düşüş ile 3.800 dolara kadar düşse de toparlanması beklenenden çok daha kısa sürdü. Birçok ekonomist ve uzman yaşanan panik satışları ile BTC’nin zar zor inşa ettiği bütün güveni kaybettiğini düşünse de BTC bir kere daha farkını ortaya koymayı başardı.

Nisan ayında %60 gibi önemli bir artış elde eden BTC, son hafta içerisinde ise bu artışını adeta katladı. İlk olarak beklenmeyen bir şekilde 7.400 dolar seviyesine, bunun devamında 7.700 dolar seviyesine kadar tırmanan BTC 7.800 dolarda ise takılmış gibi gözüküyordu.

Bitcoin Fiyatı Nereye Kadar Yükselecek?

29 Nisan tarihinde sabah saatlerinde ise yine beklenmeyen bir ralli elde eden BTC/USD işlem çiftinin 8.000 dolar bandını kırdığı görüldü. Kısa süreliğine de olsa 8.000 doların altına inen BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise birçok borsada 8.100 doların bile üzerine çıkmayı başardı.

Peki yaşanan bu yükseliş geçici bir durum mu? Bazı analistler BTC’nin hacminin düşmesine rağmen fiyatının artmasının aslında boğa tuzağı olabileceğini belirtse de bunun aslında Bitcoin Halving’e yönelik bir fiyatlanma olabileceği düşünülüyor. Bitcoin Halving’e 15 günden de az bir süre kaldı ve lider kripto para biriminin bunu fiyatladığı oldukça açık.

Bu da önümüzdeki haftalar içerisinde de BTC’nin bu yükselişini sürdürebileceğini gösteriyor. Ancak 12 Mayıs tarihine günler kala BTC fiyatında sert bir kırılma ve düşüş görülmesi muhtemel.  Daha önce Bitcoin Cash Halving‘te görülen bu düşüşün benzerinin BTC’nin başına gelmesi, altcoin rallisi için önemli bir sinyal de olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.