f Bitcoin Yatırımcılarına Müjde! Beklenen Büyük Yükselişin Tarihi Belli Oldu! › COINTURK

Bitcoin Yatırımcılarına Müjde! Beklenen Büyük Yükselişin Tarihi Belli Oldu!

Özet

  • Kripto para analisti Dave The Wave, Bitcoin'in 2025 yılında 300 bin dolar ve üzeri büyük bir fiyat artışı yapabileceğini tahmin ediyor.

  • Analist, Bitcoin'in fiyatının tarihsel olarak Logaritmik Büyüme Eğrisi'nin alt bandıyla kesiştiği dönemlerde yükselişe geçtiğine dikkat çekti.

  • Dave The Wave, Bitcoin'in 2024'te önceki zirveyi geçmesini ve 2025'te büyük bir fiyat kırılımı yapmasını öngörüyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
10:20
5 Eylül 2023

Tecrübeli kripto para analisti Dave The Wave, X’e (eski adıyla Twitter) 2025 yılında Bitcoin’in (BTC) potansiyel olarak büyük bir fiyat kırılımı yapacağı yönünde tahminde bulundu. Analist, Bitcoin’de 300 bin dolar ve hatta 300 bin doları aşan bir yükseliş bekliyor.

Bitcoin’de Asıl Yükseliş İçin 2025’e İşaret Etti

Anonim kripto para analisti Dave The Wave Bitcoin‘in blok ödülü yarılanmalarının piyasa olgunlaştıkça muhtemelen daha az önemli hale gelmesini, ancak yine de fiyat için ara uyarıcı olarak hareket etmeye devam etmesini bekliyor. Dave The Wave, özellikle en büyük kripto paranın fiyatının tarihsel olarak aylık zirve kapanışının Logaritmik Büyüme Eğrisi’nin (LGC) alt bandıyla kesiştiği zaman yükseldiğine dikkat çekerek şu anda da yükselişin eşiğinde olduğunu belirtti.

Analistin öngörüsü Bitcoin’in fiyatının 2024’te bir önceki zirvesine (69 bin dolar civarı) tırmanması ve ardından 2025’te büyük bir kırılma yapacağı yönünde. Dave The Wave, en büyük kripto paranın 2024’de zirve kırılımı yapmasının ardından 2025 yılında 300 bin dolara ve hatta bu seviyeyi aşan bir yükseliş yapmasını bekliyor.

LGC, Bitcoin gibi üstel büyüme gösteren varlıklarda uzun vadeli fiyat eğilimlerini saptamak ve anlamlandırmak için yatırımcılar tarafından sıklıkla kullanılan bir modeldir. LGC, geçmişte Bitcoin için önemli fiyat olaylarını tahmin etmede tutarlı görünüm sunmuştur ve model Dave The Wave’in son tahminine güvenilirlik katıyor.

Spot Bitcoin ETF Hype’ı Hızla Söndü

Temyiz mahkemesinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) Grayscale Investments’ın yaptığı Bitcoin ETF başvurusunu engelleme kararını bozmasının ardından görülen ilk hype hızla azaldı ve Bitcoin’in fiyatında ve Grayscale’in Bitcoin Trust hisselerinde düşüşle sonuçlandı. Bir zamanlar ana akım yatırımcılar için kripto para piyasasına açılan bir kapı olarak görülen ve uzun zamandır beklenen spot Bitcoin ETF’si, özellikle sürekli Bitcoin takaslarına olan açık ilginin durgun kalması nedeniyle ilgiyi sürdüremedi.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin son 24 saatte yüzde 0,86 düşüşle 25 bin 681 dolardan işlem görüyor. En büyük kripto paranın aynı zaman dilimindeki işlem hacmi yaklaşık 6 milyar dolar seviyesinde seyrederken, piyasa değeri 500 milyar doların hemen üzerinde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI