reklamı kapat

Bitcoin Volatilitesi Fiyatı Yukarı Mı Aşağı Mı Götürecek?

Son günlerde lider kripto para biriminde artış yönlü bir volatilite yaşanıyor. Analistlere göre bu durum yeni düşük seviyelerin habercisi olabilir...
08:00
27 Nisan 2020

Bitcoin fiyatı son saatler oldukça volatil devam ediyor. Bu volatilite lider kripto para biriminin değerinin 7.792 dolara kadar ulaşmasını sağladı. Ancak sonrasında yaşanan bir geri çekilme ile fiyat yazının yayına hazırlandığı sırada yaklaşık olarak 7.715 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

Bunların yanında Bitcoin’in (BTC) özellikle son birkaç gündür güçlü fiyat hareketleri sergiliyor olması ve adım adım değerini artırıyor olması bir sır değil. Ancak bu hamlelere rağmen Bitcoin’in çok daha düşük seviyeleri göreceğini düşünen analistler var. Piyasanın önemli isimlerinden birine göre 8.000 dolar seviyesinde karşılaşılacak red ile fiyat tepetaklak olacak.

Bitcoin Grafik

Bitcoin’in 7.800 dolar kadar süren artışının ardından yaşanan geri çekilme ile fiyatın 7.600 dolar seviyelerine dönmesi her ne kadar analistler için güçsüz bir hareket olarak yorumlansa da 24 saatlik fiyat hareketlerine bakıldığında BTC’nin %2.28’lik bir artış performansı sergilediğini göz ardı etmemek gerek.

Öte yandan 7.800 dolarlık bölgede karşılaşılan red dolayısıyla hala ayıların kontrolde olduğunu düşünen ve ilerleyen günlerde bir düşüş grafiği çizileceğini belirten analistler de var. Twitter’ın önemli kripto analistlerinden “Big Cheds” paylaştığı bir gönderide BTC’nin Bollinger Bantları 4 saatlik grafiğinin sıkışmaya başladığını ve bunun da büyük bir hareketin haberci olduğunu dile getirdi. Ancak analist bu durumda boğaların ağırlıkta olduğunun altını çizdi.

Düşüş Yaşanacak Mı?

Bunların yanında yine ünlü bir kripto para analisti, Bitcoin’in büyük bir geri çekilme ile karşı karşıya olduğunu, ancak bu geri çekilmeden önce 8.000 dolarlık seviyenin görülmesini beklediğini ifade etti.

Newsbtc’nin haberine göre, Twitter’da “Mac” adıyla tanıdığımız analist, Bitcoin’in 8.000 dolara ulaşma ihtimali üzerinde uzun zamandır durduğunu ve bu noktada sert bir red ile karşılaşmasını beklediğini dile getirdi. Analiste göre burada karşılaşılacak red BTC’yi çok düşük seviyelere sürükleyecek.

Yarılanmanın adım adım yaklaştığı ve FED’in faizleri negatife çekme ihtimalinin konuşulduğu bu günlerde lider kripto para biriminin tarihe uygun şekilde artışa mı geçeceğini yoksa bu sefer tarihe uymayarak düşük seviyelerden mi yarılanmayı karşılayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.