Bitcoin ve Ethereum’da Coin’ler Taşınıyor! Bu Kadar Coin Ne Olacak?

Kripto paraların büyük hareketlerini takip eden Whale Alert pazartesi gününün başlangıcıyla beraber birbiri ardına alarmlar verdi.
22:33
3 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paraların küçük bir aralıkta hareket ettiği son 1 aya rağmen kripto balinaları, blok zincirler incelendiğinde tespit edilen birden fazla dokuz haneli transfer işlemi gerçekleştirerek yatırımcılara farklı sinyaller gönderdi. Haftanın başlangıcında büyük miktarlarda coin cüzdanlar ve borsalar arasında taşınıyor.

Ne Kadar Transfer Gerçekleşti

İlk olarak blok zincir içerisinde yaşanan büyük hareketlerin takibini sağlayan Whale Alert tarafından kaydedilen gizemli bir Bitcoin balinası, Pazartesi sabahının erken saatlerinde bilinmeyen başka bir cüzdana 6.980 BTC gönderdi.

Transferin değeri 133.839.478 dolar gibi şaşırtıcı bir rakamdı ve gönderen yalnızca 0,07 dolarlık bir ücret ödedi. Transfer işlemi, geçen ay oluşturulan bir cüzdan tarafından başlatıldı ve yeni oluşturulan bir cüzdana gönderildi. Bu yazının yazıldığı sırada BTC, şu ana kadar gün içinde %1,6 artışla 19.500 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Whale Alert ayrıca dalga yaratan iki büyük Ethereum transferini de tespit etti. Blok zinciri takip aracına göre, bilinmeyen bir cüzdan 110.281.414 dolar değerinde 84.999 ETH’yi bilinmeyen başka bir cüzdana aktardı. Saatler sonra, tanımlanamayan başka bir varlık, bilinmeyen başka bir cüzdana yaklaşık 54.800.879 dolar değerinde 41.497 ETH gönderdi.

Altcoin’ler Hareket Ediyor

Diğer altcoin ağlarından gelen bildirimler, balinaların Pazartesi sabahı erken saatlerde aktif olduğunu ortaya koydu ve Whale Alert, bilinmeyen iki cüzdan arasında yaklaşık 71.123.790 dolar değerinde 90.197.579 MATIC’lik büyük bir Polygon (MATIC) transferi tespit etti.

Blockchain analiz firması Santiment geçtiğimiz günlerde, geçen ayın sonunda büyük miktarlarda BTC’nin soğuk cüzdanlara çekilmesi için kripto borsalarını bu yılın Haziran ayının en düşük seviyelerinden bu yana görülmemiş bir seviyede terk ettiğini bildirdi.

Konu ile ilgili şu şekilde bir açıklama da yapıldı:

Bitcoin 30 Eylül’de 34.723 coin’inin borsalardan çıktışına şahitlik etti ve bu da 4. çeyreğe girerken yatırımcıların güvenine dair bir ipucu olabilir. En son bu kadar BTC’nin borsalardan ayrıldığı tarih 17 Haziran’dı ve sonraki 4 hafta içinde fiyatlar +%22 artış göstermişti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar