X


Bitcoin ve Ethereum Çalkalanıyor: Bu Tuzağa Düşmeyin!

Bitcoin ve Ethereum'un fiyat hareketleri yatırımcıları korkutuyor.
08:44
2 Ağustos 2020

Bitcoin ve Ethereum’un son 1 haftadır ciddi bir yükseliş trendinde olduğu biliniyor. Bundan yaklaşık 8 gün önce 250 dolar seviyelerinde olan Ethereum bugün sabah saatlerinde 400 doların bile üstüne çıkarak 2 yıllık rekor tazelemesi yaptı. Bitcoin ise uzun süre boyunca 9.000 dolar seviyesinde konsolidasyon yaşadıktan sonra yine sabah saatlerinde 12.000 doları gördü.

BTC ve ETH’de Önce Rekor, Sonra Kıyamet

BTC için 12.000 dolar, ETH için ise 400 dolar seviyeleri ise beklenenden çok daha kısa sürdü. Dakikalar içerisinde piyasada çok sert bir satış baskısı görüldü ve Bitcoin bazı borsalarda 10.800 dolar seviyesine inerken ETH 330 dolara kadar düştü. Ünlü kripto para analisti Hsaka sadece dakikalar içerisinde yatırımcıların 1 milyar dolar değerinde likidasyon yaşadığını ifade etti.

Hsaka açıklamasının devamında yatırımcıları bu olası tuzağa karşı uyardı. Fiyatın bir dakika içerisinde bu kadar sert düşmesinin sebebinin Bitcoin ve Ethereum balinaları olduğu biliniyor. Peki balinaların yükseliş trendinde olan iki varlığı satmasının sebebi ne?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunun aslında iki sebebi var ve bunlardan birisi kaldıraçlı işlem yapan kullanıcıları tasfiye etmek. Kaldıraçlı işlemlerde herhangi bir stop emri olmadığında bunun gibi sert düşüşlerde kullanıcıların bütün fonları tasfiye olabiliyor. Bu da tam tersi pozisyon açan balinalar için kazanç anlamına gelmekte.

BTC ve ETH fiyatındaki düşüşün arkasındaki bir diğer teşvik ise yüksekten satıp düşüşe alım emri girerek buradan almak olarak biliniyor. Özellikle fiyatın böyle volatil olduğu anlarda FOMO’ya kapılmamak ve kaldıraçlı işlem açmamak yatırımcıların yararına olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar