X


Bitcoin ve Altcoin’ler Neden Düşüyor? Kripto Para Piyasasında Kayıplar Çift Hanelere Tırmandı

Bitcoin, kritik olarak görülen destek bölgesinde mücadelesini sürdürüyor.
16:25
20 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 24 saatlik zaman dilimi içerisinde 4.000 doların üzerinde kayıplara ulaştı. Kripto para piyasının amiral gemisi 45.000 dolarlık alanda iyileşme belirtilerini de kaybederek kritik destek bölgesine geriledi. En büyük altcoin Ethereum (ETH) 2.900 dolarlık fiyat bandına düşerken büyük satış baskısı gördü.

Kripto Paralar Kan Kaybediyor

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, 42.500 dolara kadar gerilerken hızlı bir tepki ile 43.000 dolarlık fiyata geri tırmandı. Bitcoin, kritik olarak görülen destek bölgesinde mücadelesini sürdürüyor. Liderin bu bölgeyi kaybetmesi durumunda uzmanlar 38.000 dolarlık alana gerileme senaryosu çiziyor. Bu durumda BTC, zincir içi metriklerde görülen kısa vadeli gerileme evresinden düşüş trendi evresine geçebilir.

Hafta sonunu durgun geçiren kripto para piyasası, hafta içine kayıplarla başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri 2 trilyon doların altına sarktı. BTC, kısa sürede 48.000 dolardan 42.500 dolara kadar düşüş kaydetti. Çin’in en büyük inşaat firmalarından Evergrande’nin iflas iddiaları tüm piyasaları derinden etkiledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte henüz iddiaların yalanlanmamış olması da piyasalarda korkuya yol açtı. Bu haberin etkisi kripto para piyasasına da yansırken henüz iyileşme belirtileri görülmüyor.

Zincir içi metrikler Bitcoin‘de geri çekilmenin kısa vadeli bir düzeltme olduğuna işaret ederken henüz ayıların sahneye çıkmadığı belirtiliyor.

Popüler Kripto Paralarda Son Durum

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) 3.000 dolar bayrağını kaybetmek üzere işlem görüyor. 2.915 dolara kadar gerileyen ETH, 3.000 dolara tutunmaya çalışıyor. Binance Coin (BNB) 350 dolar bandına gerilerken Dogecoin (DOGE) 0.20 dolarlık kritik seviyede alım satım işlemi görüyor.

XRP yaklaşık 1 aydır 1 doların üzerinde kalmasının ardından bugün itibarıyla bu önemli noktayı kaybetti. 0.87 dolara kadar düşen XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.92 dolardan işlem görüyor. Son döneme damga vuran Solana (SOL) 200 dolarlık rallinin ardından 140 dolara kadar düşüş kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar