reklamı kapat

Bitcoin Tahminlerinde Yanılmayan Analistten Kritik Uyarı!

Bitcoin fiyatında sert bir düşüş mü bekleniyor?
18:35
25 Haziran 2020

Tone Vays, kripto para sektörünün belki de en tanınan ve saygı duyulan analistlerinden birisi olarak biliniyor. Önde gelen kripto para analisti özellikle lider kripto para birimi Bitcoin hakkında yaptığı tahminleri ile ciddi bir tanınma elde etti. Bitcoin’in son günlerdeki belirsiz gidişatı hakkında suskunluğunu bozan Vays, yakında çok sert düşüş yaşanacağını düşünenlere yanıt verdi.

Bitcoin Sert Düşüş Mü Yaşayacak?

Bitcoin’in %95 oranında S&P 500 endeksi ile beraber hareket ettiği biliniyor ve analistlerin S&P 500 için yaklaşık 400 puanlık düşüş öngörmeleri Bitcoin için de %50 gibi bir düşüş yaşanabileceği anlamına geliyor. Tone Vays ise bu fikirlere yanıt vererek BTC’nin yakın vadede bu kadar fazla düşüş yaşamayacağını düşündüğünü belirtti.

Vays, aylardır yine benzer açıklamalarda bulunduğunu, şimdi ise bu tahmininden geri adım atmayacağını vurguladı. Bitcoin’in 6.000 dolar ile 10.000 dolar arasında sıkışıp kalacağını ve yıl sonuna kadar bunun altına veya üstüne çıkamayacağını ifade eden Vays, S&P 500 ne kadar düşerse düşsün BTC’nin 10.000 dolar ile 6.000 dolar bandından sapmayacağını ifade etti.

Bitcoin için önümüzdeki haftalarda en fazla 7.000 dolar seviyesini görebileceğimizi belirten Vays, 6.000 dolara iniş olursa bunun tam anlamıyla alım fırsatı olacağını düşünüyor. Tone Vays gerçekten de bundan aylar önceBitcoin için düşüş  beklediğini belirtmişti ve beklenen gerçekleşti.

Bitcoin‘in bir anda 9.000 dolar bandına inmesi yatırımcıları endişelendirse de borsalardaki alış baskısı bunu önleyecek gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.