reklamı kapat

Bitcoin İçin Önemli Bir Adım: Bakkt Yeni Ortaklığını Duyurdu

Bakkt ve Galaxy Digital ortaklık imzaladı.
10:42
11 Haziran 2020

Intercontinental Exchange’in Bitcoin ve kripto para depolama ile alım satım platformu olan Bakkt, son günlerde adeta unutulmaya yüz tuttu. Fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ile bir ara kripto para sektörünün en çok konuştuğu platformlardan ve gelişmelerden birisi olan Bakkt, ne yazık ki beklenen hacmi elde edememesi nedeniyle bu ilgiyi kaybetti.

Bakkt ve Galaxy Digital Bitcoin için Bir Araya Geldi

Şimdi gelen bir haber ise Bakkt’ın söz konusu ilgiyi geri kazanmak ve kripto para sektöründe daha önemli bir kurum haline gelmek için çalışmaktan vazgeçmediğini gösteriyor. Bakkt, bir diğer kurumsal kripto para platformu Galaxy Digital ile ortaklık imzaladı. Ortaklık gereğince Bitcoin yatırımı yapmak isteyen kurumsal yatırımcılara “white glove” hizmeti sunulacak.

White glove hizmeti temel olarak müşteri için istediği hizmetin alınıp “kapısına kadar” teslim edilmesini içeriyor ancak konu kripto para birimleri olunca bunun biraz daha dijital çalışacağını düşünmek mümkün.  Bu ortaklıkta Michael Novogratz’ın yönettiği kripto para bankası Galaxy Digital’in alım satım motoru, Bakkt’ın ise alım satım platformu ve kripto para depolama hizmetleri kullanılacak.

Galaxy Digital yöneticisi Tim Plakas, konu hakkında yaptığı açıklamada kurumsal yatırımcılardan gelen ilginin arttığını ve fiziksel Bitcoin’e erişim isteyen kişilerin talep oluşturduğunu belirtti. Bakkt ve Galaxy Digital’in tam olarak aranan verimli, güvenli ve regüle edilen hizmeti sunacağını belirten Plakas, fiziksel Bitcoin erişiminin sanılandan kolay olduğunu belirtti.

Bakkt özellikle Mart ayında küresel krizin zirve yaptığı tarihlerde kurumsal Bitcoin yatırımcılarının arttığını rapor etmişti ve attığı son adım da bunun bir kanıtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.