X

Bitcoin İçin En Büyük Risk: BTC Fiyatı Bundan Nasıl Etkilenecek?

Bitcoin'i bekleyen en büyük risk ve tehlike yaklaşıyor!
11:51
3 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin kısa süre önce 12.000 dolar direncini kırmayı başarsa da özellikle 2 Eylül tarihinde çok ama çok sert bir düşüş yaşadı. Altın fiyatı yaşadığı geri çekilmeden sonra yeniden şahlanmayı başarsa da Bitcoin fiyatında görülen bu düşüş herkesi endişelendirmekte.

Buna rağmen analistlerin değindiği bir nokta hem Altın hem de Bitcoin için önümüzdeki aylardaki senaryonun benzer olabileceği gibi gözüküyor. Uzman isimler Bitcoin için en büyük riskin yaklaşmakta olan ABD Başkanlık Seçimleri olduğunu belirtmekte.

Bitcoin, Joe Biden İle Düşüşe Geçebilir

Peki Donald Trump ile Joe Biden arasındaki bu çekişme neden Bitcoin fiyatı için böyle bir risk oluşturuyor? Trump ve Biden arasındaki bu rekabet, aslında rejim değişikliğinin belirsizliği anlamına geliyor. Bu durum hem ekonomiyi hem de BTC ile Altın fiyatlarını yükselten mali politikayı değiştirebilir.

Analistler Joe Biden’ın kazanması durumunda Bitcoin fiyatı ile ABD Borsalarında sert bir düşüş gelebileceğini düşünmekte. 2 Eylül tarihinde ABD Borsalarının rekor bir yükseliş elde etmesi ise kesinlikle Trump lehine bir işaret gibi gözükmekte. Piyasalar şu an için Kasım ayına odaklanmış durumda ve Bitcoin bu tarihe kadar 10.000 dolar bandında sıkışıp kalabilir.

Yine de Bitcoin fiyatının kripto para sektörüne özel sebepler sayesinde yeniden 12.000 dolar üzerine çıkabileceği düşünülüyor. Bitcoin‘in dün özellikle Binance borsasında yaşanan sıkıntıdan etkilendiği görülüyor. Bu da ağın önümüzdeki günlerde toparlayabileceğine ve BTC fiyatının seçime rağmen yükselebileceğine işaret etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar