X


Bitcoin Hayati Desteği Kırdı! Altcoin’ler Tepetakla! Piyasada Neler Oluyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün çok önemli bir desteği kaybederken altcoin fiyatlarında da gözle görülür geri çekilmeler yaşanıyor. 
09:18
20 Temmuz 2021

Bayramın ilk gününe kripto para birimlerinin tamamının ciddi bir düşüşle başladığı görülüyor. Lider kripto para biriminin 30.000 dolar altını gördüğü son düşüş, altcoin’lerin çoğunun %10’un üzerinde değer kaybetmesine sebep oldu.

Bitcoin Önemli Desteği Kırdı

Bitcoin fiyatı uzun zamandır 30.000 dolar ile 35.000 dolar bandında bir sıkışıklık yaşıyordu ve analistler bu sıkışıklığın hangi yönde kırılacağının çok önemli olduğunu düşünüyordu. Bununla birlikte 31.000 dolar da BTC için gülü bir destek olmuş ve bu seviyenin altına iğne atılsa da fiyat hızlıca yükselmişti.

Ancak son 24 saatteki grafikler pek de iç açıcı değil gibi görünüyor. Lider kripto para birimi dün 31.000 dolarlık desteği ve ardından bugün 30.000 dolarlık önemli desteği kırdı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile BTC fiyatı 29.700 dolar bandında işlem görüyor ve fiyatın 29.500 dolara kadar gerilediği görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Son grafiklere bakıldığında aslında ayıların, boğalara karşı güçlendiği ifade edilebilir. Ancak güç savaşının devam ettiğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

BTC Önemli Noktalar

Bu noktada analistler 28.000 doların oldukça önemli olduğunu ve bu seviyenin kaybının 24.000 dolara doğru daha büyük bir düşüşü tetikleyebileceğini düşünüyor.

Bunun yanında eğer boğalar 30.000 doların üzerine yükselmeyi başarabilirse ve son düşüş sadece bir düzeltme olarak kalırsa yeni bir rallinin kapıları açılabilir. Özellikle 32.000 doların ve 35.000 doların üzerine yapılacak hamlelerin oldukça önemli olduğu düşünülüyor.

Altcoin’ler Tepetakla

Bitcoin fiyatının düşmesi ile birlikte altcoin fiyatlarında çok daha büyük gerilemeler görüldü. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) son 24 saatte %8’in üzerinde değer kaybederken, Binance Coin %12’den fazla, Cardano (ADA) %10’dan fazla ve XRP %10 değer kaybetti.

Bu noktada altcoin’lerin de kurtuluşunun şu an için Bitcoin’in elinde olduğu ve önemli dirençlerin bir bir kırılıp desteğe dönüşmenin çok önemli olduğu ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar