X


Bitcoin Gold Nasıl Alınır?

Bitcoin hard fork'u olan Bitcoin Gold nedir?
16:17
12 Kasım 2020

Bitcoin Gold (BTG), lider kripto para birimi Bitcoin’in 2017 tarihli bir hard fork’u yani sert çatallanmasıdır. Hard fork’lar önceki ağın birçok özelliğini taşırken yapılan birkaç değişiklik ile yatırımcılara farklı bir kullanım tecrübesi sunarlar. BTG’nin bu konuda yaptığı en büyük değişiklik ise Bitcoin’in kullandığı Proof-of-Work yani iş ispatı yöntemini değiştirip bunun yerine EquiHash konsensüs modelini getirmek oldu. Bu yöntem Zcash, Hush ve Ethereum gibi kripto paralarda da kullanıldı ve bunun en büyük avantajının direkt olarak ekran kartları (GPU) tarafından da kazım yapılmasına olanak sağlaması şeklinde açıklanabilir.

Bitcoin madenciliği de ilk zamanlarda ekran kartları ile yapılabilse de daha sonra rekabetin artması, ASIC olarak bilinen cihazların ortaya çıkmasına neden oldu. ASIC cihazlarından sonra ise evde madencilik yapma dönemi neredeyse tamamen bitti. Bitcoin Gold ise yaptığı değişiklik itibarıyla direkt olarak ASIC cihazlarının kullanılmasının önüne geçti. Hard fork’un en büyük amacının da bu olduğu biliniyor.

Bitcoin Gold (BTG) Nedir?

BTG Coin aslında diğer yönleri ile lider kripto para birimi Bitcoin’e neredeyse birebir benzemekte. Sadece 21 milyon adet piyasaya sürülecek olan BTG Coin, bundan farklı olarak “pre-mine” olarak belirtilen önceden kazılan fonlara sahip. 21 milyon BTG Coin’in %1’i önceden kazılmış durumda ve bunun da kuruculara ait olduğu biliniyor. Bunun ortaya çıkması ise Bitcoin Gold’a (BTG) olan güvenilirliği bir hayli azaltmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin Gold Nereden Alınır?

Bitcoin Gold (BTG) tam olarak nasıl ve nereden alınır? Tahmin edileceği gibi bunu Binance üzerinden almak mümkün.

  • BTG satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna BTG Coin yazın ve altta açılan BTG/BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “BTG AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek BTG alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar