reklamı kapat

Bitcoin Fiyatı Bu Sinyalden Sonra Yüzde 630.000 Artmıştı!

Bitcoin'in ağ zorluğu düşüşü yatırımcıları umutlandırdı.
13:00
26 Mart 2020

Bitcoin‘in (BTC) ağ zorluğu bugün itibariyle %16’dan fazla düşüş yaşadı ve bu BTC tarihindeki en büyük ikinci düşüş olarak tarihe geçti. Bu sadece Bitcoin madencilerinin işini kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda Bitcoin yatırımcılarına da önemli bir sinyal vermiş oldu.

Böylesine sert bir düşüş en son görüldüğünde fiyat önce sert bir düşüş yaşamış ancak bunun devamında %630.000 yükseliş elde etmişti. Bitcoin’in ağ zorluğunun böylesine sert düşmesinin bu seferki nedeni ise 12 Mart tarihinde yaşanan fiyat düşüşü olarak biliniyor. Fiyat buna rağmen hafif bir ralli ile ciddi anlamda toparlanmayı başardı.

Birçok kripto para madencisi bu düşüşün devamında daha fazla gelir elde edemediği ve zarar ettiği gerekçesiyle cihaz kapatma yoluna gitmişti. Bu da büyük çaplı madencilerin işine yaradı ve rekabet daha da azaldı.

Bitcoin’in bugüne kadar yaşadığı en büyük ağ zorluğu düşüşü 30 Ekim 2011 tarihinde görülmüştü. BTC %18 bir ağ zorluğu düşüşü yaşadı ve o tarihlerde sadece 3,12 dolarlık bir birim fiyata sahipti.

Bitcoin Rekora Mı Gidiyor?

BTC bu düşüşü yaşamadan önce sadece üç ay içerisinde %70 değer kaybı yaşamıştı. Ancak o tarihten sonra yaklaşık %630.000 yükseliş elde eden Bitcoin, 2017 yılının sonlarında değerini 20.000 dolara kadar çıkarttı. Bitcoin’in o tarihlerde fiyat yükselişine katkı sağlayan başka faktörler de vardı. Özellikle CME ve CBOE’nin Bitcoin vadelilerinin piyasaya sürülmesi yükselişi katladı. Bu sefer ise Bitcoin Halving’in benzer bir etki yaratabileceği ve fiyatın rekor kırabileceği tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.