reklamı kapat

Bitcoin Enflasyona Karşı Koruma Sağlıyor Mu? Schiff Yanıtladı

Bitcoin, enflasyona karşı insanları koruyabilir mi?
20:00
16 Mayıs 2020

Ünlü altın yatırımcısı ve Bitcoin (BTC) eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin’in en büyük özelliklerinden birisine karşı sert eleştirilerde bulundu. Lider kripto para biriminin enflasyona karşı aynı fiziksel altın gibi koruma sağladığı düşünülüyor ve yakın zamanda birçok kurumsal yatırımcı tam da bu özelliği sebep göstererek BTC yatırımı yaptığını açıkladı.

Peter Schiff Yine Bitcoin Eleştirisi Yaptı

Altın yatırımcısı Peter Schiff ise artan enflasyonun çaresinin Bitcoin olmadığını belirtti. ABD’de ve tüm dünyada yaşanan ekonomik krizin en direkt sonuçlarından birisi enflasyonun artması ve sınırsız basılan itibari paraya yönelik güvenin azalması olarak biliniyor. Schiff, bunun altın için iyi bir durum yarattığını ancak BTC yatırımcılarının çok heveslenmemeleri gerektiğini belirtti.

Bitcoin’in bir ürün olmadığını ve bu sebeple bunun diğer ürünlerin fiyatları ile ilişkilendirilmeyeceğini ifade eden Schiff, bunun enflasyona karşı koruma sağlamadığını belirtti.

Schiff’in BTC eleştirisi oldukça olağan olsa da Paul Tudor Jones gibi geleneksel sektörün önemli  isimlerinin BTC yatırımı yapmaları pek olağan bir durum gibi görülmüyor. Jones, Bitcoin’in enflasyona karşı koruma sağlayacağını belirterek BTC yatırımı yaptı ve bu aslında durumu tam anlamıyla özetliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.