reklamı kapat

Bitcoin Eleştirmeninden İtiraf: BTC Kriz Esnasında Yükselebilir!

Bitcoin yaşanan krizde yükselişe geçen varlıklar arasında mı olacak?
22:00
25 Mart 2020

ABD Dolarının sınırsız şekilde basılacağı ve ABD vatandaşlarına toplamda 6 trilyon dolara kadar maddi yardım yapılacağı haberleri, gündeme bomba gibi düştü ve şu sıralar Coronavirüs’ten bile çok konuşulmaya başlandı.

ABD’ye de yayılan Coronavirüs paniği ile alınan bu önlemlerin ekonomiyi 2008 yılından bile daha kötü bir duruma sürükleyeceği gerçeği hastalığın önüne geçmiş gibi gözüküyor. Sıkı bir Bitcoin (BTC) eleştirmeni ve altın savunucusu olan Peter Schiff de yaşanan bu son durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve gündeme katkı sağladı.

Euro Pacific Capital CEO’su Schiff, daha önce Bitcoin’in bir ponzi olduğunu, değerinin sıfıra ineceğini ve buna benzer birçok açıklamayı yapan kişi olarak da biliniyor. Schiff buna rağmen Anthony Pompliano ile yaptığı güncel röportajında Bitcoin’in kısa vadede yükseleceğini itiraf etti.

ABD Ekonomisi Çökecek, Bitcoin ve Altın Yükselecek

Schiff, altının yükselmesi ile beraber Bitcoin’in de yükselişe geçeceğini vurguladıktan sonra, ABD Doları ve diğer itibari paraların çöküşünün geldiğini de belirtti. Özellikle sınırsız para basan Avrupa ve ABD, bu çöküşün mimarları olacak. Hükümetlerin itibari para balonunu yeniden şişirmeye çalışacağını belirten Schiff, 2008 yılında yaşanan krizi de böyle atlattıklarını ancak artık sonun geldiğini vurguladı.

ABD içerisindeki teşvik paketleri ile beraber sonun hiç olmadığı kadar yakın gözüktüğünü belirten Bitcoin eleştirmeni, Bitcoin kısa vadede yükselse de asıl kazananın altın olacağını söylemeden edemedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.