X


Bitcoin Düşüşte: Kripto Para Birimleri Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyatı son yirmi dört saatte yüzde 5 değer kaybederken, altcoin’ler de lider kripto para birimini takip ediyor gibi görünüyor.
19:34
18 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı bugün 38.200 dolar seviyelerinden 36.200 dolara kadar gerileyerek son 24 saat içinde %5’in üzerinde artış yaşamış oldu. Bitcoin ile birlikte altcoin’lerin de düşüşe geçtiği ve deyim yerindeyse piyasanın kırmızıya büründüğü görülüyor.

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor?

Bitcoin ve kripto para birimlerinin yanı sıra bugün altın, DOW, hisse senetleri ve değerli metal fiyatlarında da düşüşlerin olduğu görülüyor. Aslında bu noktada tüm düşüşlerin Çin kaynaklı olabileceği düşünülüyor.

Bilindiği gibi Çin’in Bitcoin madencilerine baskı uygulama kararının ardından lider kripto para birimi ani bir düzeltme ile 30.000 dolar bandına kadar gerilemişti. Bitcoin’deki bu düşüş altcoin’lerde de %50’lere kadar düşüşlerin yaşanmasına sebep olmuştu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Çin’in attığı yeni adımlar ve baskı faaliyetlerini artık hayata geçirmeye başlamış olmasının piyasada düşüş grafiklerini tetiklemiş olabileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Buna ek olarak bazı analistler henüz 2021 yılı için boğa piyasasının bitmediğini ifade ederken bazı analistler yatırımcıların ayı piyasasına hazırlıklı olması gerektiğini düşünüyor. Dolayısıyla şu an için Bitcoin piyasasında net sinyaller olmadığı ifade edilebilir.

Satın Alma Baskısı Kalkıyor Mu?

Analistler ve veriler Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşler sırasında tecrübeli ve büyük yatırımcıların bu durumu bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdiğini ifade ediyordu. ancak son geri çekilme sonrasında 36.500 dolarlık seviyenin oldukça önemli olduğu ifade ediliyor. Çünkü bir önceki üşüşte bu seviyenin bir satın alma duvarı olarak görüldüğü düşünülüyor.

Bunlara ek olarak piyasanın popüler analistlerinden Crypto Ed, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, 36.000 dolar seviyesinde bir yükseliş beklediğini dile getirdi. Dolayısıyla analistlere göre günlük kapanış Bitcoin fiyatının hafta sonu grafikleri için önemli ipuçları sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar