Bitcoin Diken Üzerinde! 2 Analist ve 1 Rapor Yatırımcıya Seslendi: Durum Bundan İbaret!

Bitcoin (BTC) yeniden 17.000 dolar seviyesine çıkmaya çalışırken, önde gelen 2 analist ve kritik bir rapor önemli bir noktaya dikkat çekiyor. 
11:10
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) yeniden 17.000 dolar seviyesine çıkmaya çalışırken, önde gelen 2 analist ve kritik bir rapor önemli bir noktaya dikkat çekiyor.

Düşük Volatilite: Kıvılcım Gerek!

Kripto para borsası 2022’de sektördeki krizler ve makroekonomik faktörler nedeniyle büyük darbe alırken risk devam ediyor. Gemini ile Digital Currency Group (DCG) arasında devam eden çekişme endişe yaratırken, yatırımcılar merkezine borsalara yönelik şeffaflık eksikliği ve likidite gibi konuları yakından takip ediyor. Bitcoin düşük işlem hacmi ve volatilite nedeniyle yatay yönde hareket etmeye devam ediyor.  DCG’nin ekosistemdeki en büyük risk sermayesi fonlarından biri olmasıyla, yeni bir iflas krizinin ortaya çıkması piyasaya korku salıyor. Fed’in Aralık ayı politika toplantısının tutanaklarının yayınlanması, merkez bankası yetkililerinin 2023’te faiz oranlarını düşürmeye niyeti olmadığını gösteriyor. Bitcoin ve hisse senetleri, satış baskısı altında işlem görmeye devam ediyor. Fed’in şahin duruşunu devam ettireceğini ima eden rapor, kripto para piyasasında hayal kırıklığına neden oldu.  S&P, Dow ve Nasdaq da yerinde saymaya devam ediyor. TradingView’den elde edilen verilere göre,  Bitcoin (BTC) an itibariyle 16.829 dolardan işlem görüyor.

Önde gelen platformlardan Kitco’nun kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff, sabah Bitcoin güncellemesinde yatay yönde hareketin devam ettiğini belirterek, somut bir katalizör gelmediği sürece BTC’nin yerinde sayacağını vurguladı.  Durgun piyasa koşulları, Arcane Research‘ün ”BTC ve ETH’nin önceki yedi gün içinde hafif düşüşler yaşadığını ancak çok istikrarlı bir fiyat aralığında işlem gördüğünü” belirten en son raporunda da vurgulandı. Analistler, BTC’nin 7 günlük volatilitesinin Temmuz 2020’den beri görülmeyen düşük seviyelere ulaştığını ve bunun nadir görülen bir olay olduğun vurguladı.  Genel olarak, piyasa analisti Michaël van de Poppe de piyasanın öngörülebilir gelecekte yatay işlem yapmaya devam edeceğini söyledi.

Uzman, Uzun Vadede İyimser!

Popüler analist Michaël van de Poppe, Bitcoin‘in 2023’te nasıl performans gösterebileceğine dair tahminlerini ortaya koyuyor. Van de Poppe, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda büyük bir artış için hazırlanabileceğini söyledi. Uzmana göre Bitcoin yılın ilk çeyreğinde yatay yönde hareket etmeye devam edecek. Uzman bunu devam eden satış baskısı ve genel olarak mevcut şartlara bağlıyor. Poppe, ikinci çeyrek için ise daha iyimser bir tablo çiziyor. Analiste göre, enflasyon daha da düşerken Fed para politikasından yavaş yavaş geri adım atmaya başlayacak. Bu süreçte, Bitcoin’de 30.000 ila 35.000 dolara kadar rahatlama rallisi görmememiz mümkün

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar