X


Bitcoin Cash Sona Mı İlerliyor? Roger Ver Yanıtladı

Bitcoin Cash ağındaki madencilerin yarattığı kriz bitecek mi?
15:00
11 Nisan 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi olan Bitcoin Cash (BCH), bilindiği üzere Halving yaşadı ve bu olay sonrasında ağda inanılmaz bir değişim görüldü.  Bitcoin Cash ağındaki madencilerin birden ağ değiştirmesi ile beraber ağa karşı olası bir %51 saldırısının da oldukça kolay bir hal aldığı ortaya çıktı ve yatırımcıları büyük bir korku kapladı.

Bitcoin Cash Ağında Korkutan Gelişme

Madencilerin devamlı olarak ağı terk etmesi ve blok süresinin 1 saat gibi inanılmaz seviyelere çıkması, ağın belki de sonunun gelmiş olabileceğinin iddia edilmesine yol açtı. Hash rate’in sadece 1 gün içerisinde %48 düşmesi de 12 Mart tarihindeki düşüşün bir yenisinin yaşanabileceğini ortaya koymuş oldu.

Bitcoin.com’un eski yöneticisi ve Bitcoin Cash’in en büyük destekçilerinden birisi olan Roger Ver ise bu iddialara yanıt verdi.  Ver, yayınlanan son podcast yayınında bu olayın BCH ağını çok fazla etkilemeyeceğini belirtti ve arz ile talep arasındaki dengenin bozulmayacağını vurguladı. Ver, fiyatın şu an için kısa vadede etkilenmiş olmasına rağmen uzun vadede BCH’nin kullanımının artacağını bile vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Cash yaşanan bu kriz sonrasında çok fazla değer kaybı yaşamadı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle BCH/USD işlem çiftinni %1,38’lik değer kaybı yaşadığı ve 234 dolarlık fiyata sahip olduğu görülüyor. BCH’nin toplam piyasa değeri ise 4 milyar doların üzerinde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar