reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Yine Hareketlendi: Yükseliş Kalıcı Mı?

Bitcoin fiyatındaki bu yükseliş kalıcı mı?
13:51
28 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saatlik süre içerisinde %2’lik bir yükseliş elde ederek 10.900 dolar seviyesine kadar çıktı ve hala da yükselmeye devam ediyor. Bitcoin’in bundan 7 gün önce yaşadığı düşüşü geçtiğimiz haftanın son günlerinde telafi etmesi, yatırımcılara umut vermiş olsa da kimse bir anda 11.000 doların yeniden test edileceğini beklemiyordu.

Peki Bitcoin fiyatında görülen bu yükseliş kalıcı mı yoksa tam anlamıyla yeni bir boğa tuzağı mı? Önde gelen kripto para analistlerinden birisi paylaştığı grafiğinde Bitcoin’in bu seviyelerin de üstüne çıkabileceğini belirtti. Analist, sıradaki direnç noktasının 11.200 dolar ile 11.400 dolar olduğunu belirterek, BTC’nin bu seviyeleri görene kadar durmayacağını açıkladı.

Bitcoin’in Bu Yükselişi Tuzak Olabilir

Aslında söz konusu seviyeler Ağustos ayında sıklıkla test edilmiş ancak devamında hep aşağı yönlü bir baskı ve hareket olmuştu. Bitcoin’in bu kısa vadeli yükselişinden sonra analistlerin bekledikleri düşüş ise 10.600 dolar seviyesine işaret etmekte.

Kripto para sektörünün çok yakından tanıdığı analisti Josh Olszewicz ise BTC‘nin bir haftalık MACD indikatörünün Nisan ayından beri ilk defa kırmızı bir açılış yaptığını belirterek orta vadeli gidişatın kötü olduğunu vurguladı. Bu da şu an  BTC’de görülen fiyat artışının aslında geçici bir şey olduğu anlamına gelmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.