X

Bitcoin (BTC) Yeniden Yükselişe Geçti: Piyasa Toparlanıyor Mu?

BTC fiyatındaki yükseliş uzun vade sinyali mi?
18:02
10 Eylül 2020

Kripto para piyasası ve özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında önemli bir toparlanma görüldü. Eylül ayının başlarında kendini gösteren düşüş, 1 haftanın sonunda ise etkisini yavaş yavaş kaybetti. Bunda düşüşün sebebi ve bunun değişimi etkili olmuş gibi gözüküyor.

BTC’nin düşüş sebebi ABD piyasalarında yaşanan sert düşüş ve oluşan panik havasıydı. 12 Mart tarihindeki düşüşün bir benzeri görüldü ve birçok kurumsal yatırımcı yüklü BTC satışları yaptı. Bu durum sadece BTC piyasasına değil genel olarak altın piyasası ve borsalar için de geçerli oldu.

BTC Fiyatı Yine Hareketlendi

Ancak BTC dün ve bugün itibariyle toparlanmaya başladığını kanıtladı ve 10.300 doların üzerine çapa attı. BTC/USD işlem çiftinin toparlanma sinyalleri bütün kripto para sektörünü yükselişe sürükledi. En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %7 yükseliş elde etti ve 372 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan top 10 içerisinde Binance Coin’in tam anlamıyla şahlandığı ve %7,34 yükseliş yakaladığı görülmekte. Bütün bunlar ışığında kripto para sektörünün kesinlikle 1 hafta önceki yükseliş dönemine yeniden dönüş yaptığı söylenebilir. Aslında bugün 2 Eylül tarihinde yaşanan Binance çöküşünün bir benzeri ve daha uzun sürelisi yaşandı. Buna rağmen kripto para piyasası ve BTC güçlü kalmayı başararak yükselişi kamçıladı.

BTC fiyatındaki yükselişin en azından 11.000 dolar direnç noktasına kadar sürebileceği öngörülmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar