X

Bitcoin (BTC) Yeni Rekor Seviyeye İmza Attı: 24.175 Dolar!

BTC rekor tazeledi.
19:46
19 Aralık 2020

Lider kripto para biriminin muhteşem bir haftayı geride bıraktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bitcoin’in konsolidasyon sürecini aşağı yönlü mü yoksa yukarı yönlü mü kıracağı tartışılırken BTC bugün yeni bir rekor seviyeye imza attı ve henüz rallinin sona ermediğini kanıtladı.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para biriminin fiyatı bugün yeni bir yükseliş eğrisi çizmeye başladı ve dakikalar önce 24.175 doları gördü. Hafta başında yaşanan boğa koşusu ile 23.800 doları gören Bitcoin son birkaç gündür düzeltme ile birlikte bir konsolidasyon yaşıyordu. Bugün öğlen saatlerinde yeniden yükseliş ivmesi yakalayan BTC yeni bir rekor seviyeye imza atmış oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Aslında dün akşam saatlerinde ABD Hazine Bakanlığı’ının kişisel kripto para cüzdanları ile ilgili attığı yeni adım ve kirpto para borsalarında gerçekleşen işlemlerin raporlanması ile ilgili haberlerin yeni bir düşüş başlatması bekleniyordu. Ancak Bitcoin’in şu anki güçlü duruşu sebebiyle çok büyük bir düşüş yaşanmayacağını ifade eden analistler de vardı.

Son grafiklere bakıldığında Bitcoin bu haberlerden hiçbir şekilde etkilenmesi ve beklenenin aksine bir yükseliş başladı.,

Düşüş Gelir Mi?

Analistler yükseliş öncesinde yaptıkları açıklamalarda ve tahminlerde bir düzeltme dalgasının yaşanabileceğini ancak bunun gerekli olduğunu ifade etmişti. Ancak yükseliş eğilimi devam ediyor ve henüz bir düşüş yaşanmadı.

Tecrübeli analistlere göre 18.500 dolar bandı şu an için Bitcoin’de önemli bir destek seviyesi olarak işlem görüyor. Eğer bir düşüş başlar ve düzeltme yaşanırsa 18.500  doların oldukça önemli olduğu ve bu seviye kaybedilmediği sürece yükseliş hareketinin devam edeceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak piyasasının popüler analistlerinden Michael Van de Poppe son zamanlarda yaşanan dikey yükselişlerin sonrasında mutlaka bir düzeltme hareketinin gelmesi gerektiğini ifade etmişti.

Analistler özellikle Bitcoin‘in 30.000 dolara ulaşabileceğini ve buradan yüzde 30’luk bir düşüş sergileyebileceğini düşünüyor. 30.000 dolar görüldükten sonra yüzde 30’luk bir düşüş BTC’nin sadece 21.000 dolara gerilemesi anlamına geliyor ve bu rakam bile bir önceki rekor seviyenin üzerini işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar