X

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Durdurulamıyor: XRP İçin Durum Ne?

BTC'nin rekoru, en çok XRP'ye yaradı.
20:14
16 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatının rekor kırması ile birlikte neredeyse bütün kripto para sektörü hareketlendi. Top 10 içerisindeki kripto paralara bakıldığında BTC ile beraber en çok yükselenin XRP olduğu görülüyor. XRP’nin son 24 saat içerisinde %11’lik yükselişinin arkasında %10 ile Litecoin, bunun devamında %7 ile Ethereum ve son olarak %5 ile Chainlink yer alıyor. Peki XRP fiyatının anlık yükselişinin devamı gelecek mi?

XRP Fiyatı Şahlandı

XRP/USD işlem çifti 12 Aralık tarihinden beri sert bir şekilde düşmeye devam ediyor. XRP yatırımcısının airdrop gününden sonra satış baskısı oluşturduğu ve hacmin tam olarak bu sebepten arttığı bilinmekte. XRP fiyatı bugün içerisinde kritik destek seviyelerinin altına inip 0,45 dolara kadar geriledikten sonra ise Bitcoin mucizesi yaşandı.

Lider kripto para biriminin 19.500 dolar seviyelerinden bir anda 20.500 dolara kadar çıkıp kritik direnç noktasını kırması, altcoinlere de hareketlilik getirdi. Bu yükselişin ise en çok XRP’ye yaradığı ve kritik desteğin üstüne çıkılmasını sağladığı görülüyor. Aslında XRP ve BTC arasında çok düşük korelasyon olduğu bilinmekte ve bu yükseliş kesinlikle birçok yatırımcıyı şaşırttı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP 0,52 Dolara Tırmandı

XRP teknik analizine bakıldığında ise XRP fiyatının 0,52 dolar üzerinde tutunursa 0,58 dolara kadar yükselebileceği görülüyor. Daha önce önemli bir direnç görevi görmüş olan 0,58 doların devamında ise 0,65 dolar bulunuyor. XRP fiyatı 0,65 dolar üzerinde tutunduğu en son tarihte 0,77 dolara kadar çıkmıştı.

btc xrp boğa

Ripple Yeniden 3,30 Doları Görebilir mi?

Ripple yatırımcılarının Bitcoin’in harekete geçmesi ile beraber XRP hacminde yaklaşık 2 milyar dolarlık bir artış yaratmaları da alış baskısının bir süre daha devam edeceğine işaret ediyor. Özellikle lider kripto para biriminin durulması ve konsolidasyon dönemine girmesi, 2017 yılındakine benzer bir boğa sezonu yaratabilir.

2017 yılındaki boğa sezonunda XRP fiyatının 3,30 dolar üstüne kadar çıktığı biliniyor. Yine de böylesine hareketli ve sert bir piyasada önlem almak hiç olmadığı kadar fazla önem arz ediyor. BTC fiyatı çıktığı kadar sert düşüş yaşayabilir ve bu düşüşten en çok XRP ile diğer altcoinler zarar görebilir. XRP fiyatı için önemli destek noktasının ise 0,45 dolar ve 0,32 dolar olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar