reklamı kapat

Bitcoin (BTC) ve Altın Fiyatlarında Beklenen Olacak mı?

Altın düşerken Bitcoin yükselmeye devam ediyor.
10:21
28 Eylül 2020

Altın fiyatı, borsaların ve bütün riskli varlıkların bir anda düşüş yaşadığı geçtiğimiz haftalarda Mart ayından beri görülmemiş kadar kötü bir performans sergiledi ve hem ONS Altın hem de Gram Altın sert bir şekilde geriledi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı da bu bağlamda sert bir şekilde geriledi ve BTC’nin aynı Altın gibi değer saklama aracı olduğu iddialarını güçlendirdi.

Aslında aylardan beri lider kripto para birimi Bitcoin’in Altın ile doğrusal bir ilişkiye sahip olduğu vurgulanıyordu ve yaşanan düşüşte ikisinin de etkilenmesi sürpriz olmadı. Bitcoin geçtiğimiz 7 günlük sürede ABD dolarına karşı %4 gerilerken ONS Altın da destek noktası 1.900’ü test etti ve bunun altına indi.

Ons Altın ve Bitcoin Arasında Uyuşmazlık

ONS Altın 1.900 dolara kadar gerilerken Bitcoin fiyatı buna düşüş yönlü eşlik etse de Altın fiyatı düşmeye devam ettikçe BTC bunu tam anlamıyla takip etmedi. Yani ilk başlarda Altın ile beraber düşen BTC, daha sonraki günlerde Altın fiyatlarının tam tersi yönde hareket etti ve yükselişe geçti.

Yaşadığı %4’lük düşüşün yerini %4’lük yükselişe bırakan BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 10.850 dolardan işlem görmekte ve 11.000 dolar direncine çok yaklaştı. Uzmanların beklediği şey ise Bitcoin fiyatının aynı ONS Altın fiyatı gibi düşmeye devam etmesi.

Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği şu an için bilinmese ve kesinliğe sahip olmasa da BTC‘nin 11.000 dolar direncini kırması, bu olayın önüne geçebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.