X


Bitcoin (BTC), Mastercard’ı Geçmeye Çok Yaklaştı

Bitcoin, MasterCard'ı geride bırakabilir.
10:21
18 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) toplam piyasa değeri çok değil bundan birkaç saat önce 330 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktı ve toplam piyasa değeri açısından tüm zamanların rekoru kırıldı.

Bitcoin’in Toplam Piyasa Değeri, MasterCard’ı Geçecek

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle bir nebze düşüş yaşayan Bitcoin fiyatı nedeniyle toplam piyasa değeri de yeniden 329 milyar dolar seviyelerine geriledi. Ancak BTC, dünyanın en büyük ödeme sağlayıcılarından birisi olan Mastercard’ın tam anlamıyla ensesinde soluyor. Mastercard’ın toplam piyasa değeri bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 336 milyar dolar seviyesinde yer alıyor ve borsada şu an yükseliş yaşamakta.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise işlem kapasitesi ve ticari hacim konusunda Mastercard’ı geçtikten sonra şimdi de yakın zamanda bunun toplam piyasa değerini geçmeyi hedefliyor  gibi gözüküyor. 17.500 dolara kadar düşen ancak düştüğü yerden kalkıp yeniden 17.800 dolar seviyelerine kadar çıkan BTC’nin önümüzdeki günler içerisinde MasterCard’ın toplam piyasa değerini geride bırakması bekleniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Sırada JPMorgan Var

BTC bundan sonra ise ABD’nin en büyük bankası JPMorgan Chase’in toplam piyasa değeri olan 351,79 milyar doları geride bırakıp tüm zamanların rekorunu kırabilir. Bitcoin ve şirketlerin toplam piyasa değeri arasında kıyaslama yapmak bazılarına göre pek doğru olmasa da lider kripto para biriminin Mart ayında 100 milyar dolarlık toplam piyasa değerine kadar gerilediğini söylemekte fayda var.

bitcoin

Yani BTC herkes ve özellikle söz konusu bankacılık ile ödeme şirketleri tarafından “ölü” ilan edilirken neredeyse 8 aylık sürede değerini 6’ya katladı. Bitcoin’in rakipleri arasında gösterilen altın veya borsalar ise bu esnada önce hafif bir yükseliş daha sonra ise sert bir düşüş yaşadı.

Kurumsal Yatırımcılar BTC Fiyatını 20.000 Dolara Çıkartabilir

Lider kripto para biriminin Mart ayından bu yana %600 artış elde etmesi ise buna inanmayan ve BTC’yi patlamaya hazır bir balon olarak nitelendiren şirketlere net bir cevap oldu.

Lider kripto para biriminin bundan sonraki hedefinin 20.000 dolar olduğu tahmin ediliyor ve 18.500 dolar seviyesine yeniden çıkılması beklenen koşuyu başlatabilir. Kurumsal yatırımcıların BTC almaya devam etmesi ise 20.000 doların çok daha üst seviyelerine çıkılabileceğine dair ipuçları veriyor. Bu ilginin altcoinlere ne zaman kayacağı ise merak edilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar