reklamı kapat

Bitcoin (BTC) “Kıyamet Senaryosuna” Rağmen Tutunuyor: Yükseliş Yakın Mı?

Bitcoin fiyatının tutunması neyi gösteriyor?
11:11
4 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son haftalarda tam anlamıyla kıyamet senaryosu yaşamakta ancak bunlara rağmen tutunmayı başarıyor. Bitcoin fiyatının önce BitMEX kripto para borsası ile ilgili olaylara, bunun devamında ABD Başkanı Donald Trump’ın pozitif çıkan Koronavirüs testine rağmen tutunmayı başardığı görülüyor.

BitMEX, dünyanın en büyük Bitcoin türev borsalarından birisi olarak biliniyor ve sahip olduğu toplam BTC miktarı ile piyasayı kesinlikle çok sert bir şekilde etkileme şansına sahip. BitMEX kripto para borsasının kurucularının tutuklanmış olmasına rağmen BTC fiyatı sadece 500 dolarlık bir düşüş yaşadı.

Bitcoin Bütün Olumsuzluklara Rağmen Tutunuyor

Bunun devamında gelen ABD Başkanı Donald Trump’ın Koronavirüs testi ve kötüleşen durum haberleri ile beraber BTC yaklaşık 200 dolar düşüş yaşasa da fiyat tam anlamıyla olduğu yeri korumayı başardı. Aslında bu da lider kripto para biriminin panik satışlarına rağmen ciddi alıcılara sahip olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı daha önce BitMEX veya Bitfinex gibi büyük borsaların başına böyle olaylar geldiğinde %10 ve üzerinde düşüş yaşamıştı. Şu an bu düşüşün gerçekleşmemesinin sebebi ise panik satışı yapanların karşısında bunları alan birilerinin olması ve satış baskısı ile alış baskısının birbirini dengelemesi olarak görünüyor.

Bitcoin fiyatı bu kadar baskıya rağmen 10.000 dolar altına düşmedi ve bu birçok ünlü analistin yükseliş beklentisi içerisine girmesini sağladı. Bitcoin yakın zamanda gerçek bir ralliye başlayabilir ve BitMEX olayları bile bunu engelleyemez gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.