X

Bitcoin (BTC) Grafiğinde 5 Endişe Veren Sinyal Göründü

Bitcoin fiyatı 10.700 dolar direncini kırmasına rağmen düşüşe mi geçecek?
20:11
6 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin 10.400 dolar seviyesine kadar düştükten sonra bir nebze de olsa yükselmeyi başardı ve kritik direnç noktası 10.740 doların üstüne kadar çıktı. BitMEX kripto para borsası ile ilgili kötü haberden sonra yükselişini devam ettiren BTC, yatırımcılara güven verse de önde gelen bir analistin dikkat çektiği 5 unsur kesinlikle bu yükseliş havasını bozabilir.

Bitcoin’i Bekleyen 5 Tehlike

Tanınan kripto para analisti Crypto Hamster, Bitcoin grafiğinde CME boşluğu oluştuğunu vurguladı. CME fiyat boşluğunun yanı sıra 4 saatlik BTC grafiğinde “mezar taşı doji mumu” olarak bilinen düşüş sinyalinin görülmesi, Tom Demark Sequential indikatörünün “9” mum sinyali vermesi, direnç noktasından dönüş yaşanması ve Stotastik RSI’nin düşüş odaklı hareket etmesi, analiste göre yakında BTC için düşüş getirebilir.

Kripto para analisti son olarak Fisher Transfrom indikatörünün de düşüş sinyali verdiğini ve bütün bu işaretlerin BTC için yakında sert bir düşüş yaşanabileceğine işaret  ettiğini vurguladı. Aslında bu sinyallerin hepsi önemli olsa da CME ile spot piyasadaki Bitcoin fiyatı arasında oluşan boşluk en büyük etmen gibi gözüküyor.

CME ve spot Bitcoin fiyatı arasındaki boşluğun genellikle hafta sonları dolduğu ve BTC‘nin daha düşük bir noktada yer alan CME fiyatına ayak uydurarak düşüş yaşadığı biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar