reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Fiyatının Gidişatı Her An Tersine Dönebilir

Bitcoin için üç kötü sinyal görüldü.
20:11
19 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 11.000 dolara kadar çıksa da burada tutunamadı ve beraberinde önemli bir fiyat düşüşü yaşadı. Birkaç gün bu fiyat düşüşü ile piyasalara hakim olan belirsizlik, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.075 dolara kadar çıkan Bitcoin’in kesin hareketi nedeniyle bitmiş gibi gözüküyor.

Bitcoin Fiyat Trendi Tersine Dönebilir

Ancak teknik analize bakıldığında üç önemli sinyalin Bitcoin’in bu yükseliş odaklı hareketinin tersine dönebileceğine işaret ettiği görülmekte. Bunların ilk, Tom Demark indikatörü olarak biliniyor. Tom Demark indikatörü ne zaman 9 numaralı satış mum sinyalini verse fiyatın sert bir şekilde düştüğü ve trendin tersine döndüğü biliniyor.

Bitcoin için trendin tersine dönmesi fiyatın bir anda 11.075 dolardan 10.000 doların dibine kadar gerilemesi anlamına geliyor. İkinci önemli teknik sinyalin pivotal destek noktalarının aşılması olduğu ifade edilebilir. 11.000 doları kıran BTC, yine de destek olarak burayı tam anlamıyla elde edemedi.

Üçüncü teknik sinyalin ise Bitcoin’in fiyat hareketi ile Stoch RSI indikatörü arasında oluşan olumsuz uyumsuzluk olduğu görülüyor. Ne zaman RSI indikatöründe negatif uyumsuzluk oluşsa fiyatın %10 ve civarında düşüş yaşadığı görülmekte.

Analist Crypto Hamster da bunlara dikkat çekerek BTC yatırımcılarına dikkatli olma sinyali verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • Avicennn
    1 ay önce

    Reis analizin için teşekkür ederim. Yurtdışı madencilik sitelerinin bir miktar kazanç sözüyle yatırımcı çekmeye çalıştığı bitcoin takası hakkında ne düşünüyorsun? Sürekli reklamını görüyorum, bilmediğim için dolandirilmak da istemiyorum. Cevap verirsen bu faaliyeti yürüten yerli firmaları soracağım. Şimdiden teşekkürler

    0