X


Bitcoin (BTC) Fiyatındaki İnanılmaz Hareketlilik, Altcoinleri Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor.
12:31
16 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı kesinlikle son günlerde iyice hareketlendi ve piyasalardaki bu hareketlilik altcoin yatırımcılarını perişan etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu boyunca toplam üç kere 16.000 dolar seviyesinin altına sert bir şekilde gerileyen lider kripto para biriminin bu düşüşü en çok altcoin yatırımcılarına zarar verdi.

altcoin bitcoin

Ethereum Düşüşe Geçti

Ethereum 2.0 haberi ile hareketlenen ETH/USD işlem çifti, hala yeterince staking oranına ulaşılamamış olması ve BTC’nin yaşadığı düşüşler nedeniyle kızıla büründü. 460 dolardaki önemli destek noktasının altına kadar gerileyen ETH/USD işlem çifti, diğer altcoin yatırımcılarının da korkusunun artmasına yol açtı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci altcoin olmanın yanı sıra olası bir ralliyi başlatacak ilk kripto para birimlerinden de birisi olarak görülüyor. Bitcoin fiyatı sert düşüşler yaşayıp geri toparlanırken ETH fiyatının 460 dolar desteğinin altında kalması ise bu sebeple altcoin yatırımcılarının endişelerinin artmasına yol açmakta.

BTC’nin Düşüşü En Çok Altcoinleri Vurdu

Yani Bitcoin fiyatının yaşadığı bu sert dalgalanmalar yine en çok altcoinlere zarar vermekte. Ethereum fiyatı geçtiğimiz Cuma günü 480 dolar seviyesine kadar yükselirken bir anda 455 doları görerek diğer altcoinlerin de düşüşüne yol açtı. Özellikle DeFi projeleri bundan çok sert bir şekilde etkilendi. Thorchain %15, Solana %14, Sushi %11, Waves %10 ve NXM ise %12’lik yükselişini kaybederek yeniden bir düşüş trendine girdi.

Toplam piyasa değerine ilk 10 içerisinde yer alan kripto paralara bakıldığında ise XRP ile LTC dışında neredeyse bütün altcoinlerin düşüş yaşadığı görülüyor. Litecoin fiyatı ise inanılmaz bir şekilde yükselmekte ve son 7  gün içerisinde %12, son 24 saat içerisinde ise %7 artış yakaladı. Top 10 içerisinde en çok değer kaybeden kripto paranın ise %7,53 ile Bitcoin Cash olduğu görülüyor.

Bitcoin Cash Her An Harekete Geçebilir

Bitcoin Cash fiyatının böylesine sert düşmesinin sebebi ise yaşanan hard fork olarak biliniyor. Özellikle Bitcoin’in rallisinden sonra yükselişe geçen Bitcoin Cash fiyatının şu an en sert düşenlerden birisi olmasının başka bir sebebi bulunmuyor.

Ancak eğer BTC/USD işlem çifti 20.000 doları zorlamaya başlarsa BCH fiyatı da toparlanma emareleri gösterebilir. Tabii ki Bitcoin Cash’in aynı diğer altcoinler gibi BTC’nin yükselişi karşısında ezilmesi de olası.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar