X

Bitcoin (BTC) Fiyatı Duruldu: Sıra XRP’nin 1 Dolar Rekorunda Mı?

XRP fiyatının yükseliş sırası geldi mi?
21:40
30 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün yine birçok kripto para borsasında yeni bir rekora imza attı. Tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin, tahmin edileceği gibi bu noktadan sonra biraz düzeltme yaşadı ve an itibarıyla 19.200 dolardan işlem görüyor. Bu, BTC yatırımcıları için üzücü bir durum olsa da altcoin yatırımcıları kesinlikle söz konusu düzeltmeyi bekliyordu.

XRP Yatırımcılarının Beklediği An Geldi

Özellikle XRP ve ETH yatırımcıların gözü kulağı Bitcoin ve bunun dominans oranındaydı. Dominans yani Bitcoin’in toplam piyasa değerinin, kripto para piyasasının toplam piyasa değerine olan oranı son iki gündür düşüyor. Bitcoin fiyatının 16.000 dolardan 19.000 dolara yükseldiği günlerde 68 seviyesine kadar çıkan dominans, şimdi 60 noktasına kadar gerilemekte.

Bu da Bitcoin fiyatının durulduğu ve bir süre daha yatay veya aşağı yönlü hareket edeceği anlamına gelmekte. Daha önce benzer bir ralli ve düzeltme yaşandığında altcoinlerin birçoğu son 2 yılın rekorunu kırmıştı. XRP/USD işlem çifti de 0,30 dolar noktasından başlayarak 0,77 dolara kadar, Coinbase üzerinde ise 0,90 dolara kadar yükseldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP Fiyatı Yine %300 Yükselebilir Mi?

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,64 dolardan işlem görüyor ve yıllık direnç olan 0,77 dolara doğru ilerliyor. Eğer daha önceki ralli tekrarlanırsa XRP fiyatının bu sefer yine benzer bir %300’lük yükseliş ile 1 doların üzerine çıkması muhtemel. 0,64 dolar seviyesinden başlayacak olan %300’lük bir ralli fiyatı 1,92 dolar seviyesine kadar çıkartabilir.

xrp

Aslında analistler XRP fiyatının önünde güçlü çok fazla direnç olmadığını vurgulamakta. Eğer 0,77 dolar ve devamındaki 1 dolar dirençleri kırılabilirse, XRP için tüm zamanların rekoruna giden yol aralanacaktır. XRP yatırımcılarının 12 Aralık tarihi yaklaştıkça daha fazla alım yapmaları ise nihai boğayı getirebilir.

XRP İçin İlk Hedef: 1 Dolar

Yani fiyatın 1 doların üzerine çıkması durumunda 1.618 Fibonacci seviyesinin 1,13 dolar direnci, yeterince güçlü bir tepki alınmasına neden olmayabilir. Bunun devamında ise 1,70 dolar XRP fiyatını bir nebze zorlayabilir ve fiyat buralarda konsolidasyon yaşayabilir. Yine de birçok kripto para analisti psikolojik 1 dolar seviyesinin kırılması ile beraber XRP’de eşi benzeri olmayan bir ralli görüleceğini vurgulamakta.

Tabii ki bu esnada sert düzeltmeler yaşanabilir ve yatırımcıların 2017 boğasındaki gibi %30’luk çekilmelere psikolojik ve teknik olarak hazır olmaları gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • Rvn artacak ona basın
  10 ay önce

  Xrp bilmem ama ravencoin uçacak gibi hissediyorum

  26
 • Orhan
  10 ay önce

  Spark coin kaç TL olur acaba

  38
 • Yaw He he
  10 ay önce

  Yazinin yazari xrp almamissa ben de bisey bilmiyorum.

  35