Reklam

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Tahminleri!

En fazla ilgi gören 3 kripto para biriminde güncel durum ne?
20:30
16 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bugün yaşanan düşüş birçok kripto paranın çift haneli kayıplar yaşamasına sebep oldu. Peki bu zararlar telafi edilebilecek mi? En popüler 3 kripto paranın güncel görünümü ve fiyat tahminlerini ele alalım.

Bitcoin (BTC)

Fiyat 58.000 dolara kadar gevşedi. Güçlü satış hacmi 60.000 dolara dönen fiyatın yeniden aşağı inebileceğini gösteriyor. Alıcılardan yeterli desteği bulamayan fiyat ilerleyen saatlerde yeniden 58.000 dolar desteğine gevşeyebilir. Peter Brandt bu rakamı daha da aşağıya çekiyor ve 53.000 dolara kadar yeni bir dip yapılacağını ön görüyor. Ancak yıllardır tecrübe ettiğimiz üzere bu tahminlerin hiçbir zaman nokta atışı başarılı olduğu görülmemiştir. Fiyat birkaç gün sonra 68.000 dolara da çıkabilir, işte buna Bitcoin volatilitesi diyoruz. Çoğu zaman ani fiyat hareketlerinde mantık aramanız gerekmiyor.

Bitcoin eğer 60.000 doların üzerinde tutunabilirse 62.300 bölgesine doğru yeni bir test başlatabilir. Buradaki talebe bağlı olarak desteği yukarı çekecektir.

Ethereum (ETH)

Ethereum da aynı şekilde destekten tepki alarak 4.300 bandına kadar çıktı. Satış hacmi aynı şekilde ETH tarafında da yüksek bu durum ayıların baskın olduğunu gösteriyor. İlerleyen saatlerde 4.500 dolar testi gelebilir ve büyük ihtimalle başarısız olacaktır. Sonrasında yeniden 4.100 dolara kadar gevşeyen bir fiyata şahit olabiliriz. Bitcoin’i izleyecek olan Ethereum eğer 4.000 bölgesini kaybederse 3.700’lü seviyelerde duracaktır.

Yazı hazırlandığı sırada ETH fiyatı 4.300 dolarda bulunuyor.

Ripple (XRP)

Bir yandan SEC, bir yandan Bitcoin derken XRP yatırımcıları halen rahat nefes alabilmiş değil. Fiyat 1 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. Talep bölgesi test edildi ve destek başarıyla çalıştı. Yazı hazırlandığı sırada 1,1 dolardan alıcı bulmaya devam eden Ripple (XRP)’nin kaderi BTC’e bağlı olarak şekillenecek.

Kritik bölge 1,014 dolar ve eğer bu seviyenin altı görülürse 0,9 dolara kadar düşüş devam edebilir. Hareketli ortalamaların altında kalan fiyat düşüş ihtimalini artırıyor. RSI aşırı satış bölgesinde ve ayılar son derece güçlü görünüyor. Önümüzdeki saatlerde yaşanabilecek kırılmalara karşı güncel stop bölgelerinizi kontrol etmenizde fayda var.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar