X

Bitcoin (BTC) Düşerken Balinaların Bu Hareketi Piyasayı Karıştırabilir

Balinalar, lider kripto paranın fiyatı düşerken yüklü alımlarına devam ediyor.
17:30
30 Temmuz 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 38.000 dolarlık fiyat bandına geri çekilirken balinalar alımlarına devam ediyor. BTC’nin 30.000 dolarlık kritik destek seviyesinden sıçramasıyla hızlı bir şekilde 40.000 dolara ulaşması, balina işlemlerinde açıkça görülüyor.

Kaydedilen Son Balina Hareketleri

Balinalar, lider kripto paranın fiyatı düşerken yüklü alımlarına devam ediyor. 30.000 doların altından alımlarını yoğunlaştıran balinalar, bu stratejiye devam kararı aldı. Büyük ve küçük ölçekli bu Bitcoin zengini yatırımcılar, uzun vadeli yükseliş görünümüne güvenlerini gösterdi. Artış trendi görünümünün temeli, kripto odaklı hizmet veren Coinmetrics’ten geldi.

Coinmetrics, Bitcoin’in balinalara akmasını gösteren bir ısı haritası paylaştı ve şunlar not edildi:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çoğu adresin Bitcoin biriktirdiğini gösteren birkaç haftalık veriden sonra Bitcoin 30.000 doları aştı.

Isı haritasında gösterilen kırmızı renk büyük balinaları, mavi renk ise küçük balinaları işaret ediyor. Bununla birlikte haritada görüldüğü üzere yukarı 30.000 dolar seviyesinin üzerine çıkıldıkça renk kırmızıya dönüyor. Bununla birlikte Temmuz 2020 ve Temmuz 2021 grafiğine bakıldığında mevcut döngü için aynı senaryo tekerrür edebilir.

Moby Dicks kaynaklarından elde edilen veriler, Econometrics ölçümlerini onayladı. Blockchain monitörü WhaleMap, Bitcoin balina cüzdanlarında birikimin devam ettiğini ve yukarı yönlü fiyat hareketinin beklendiğini aktardı. WhaleMap, Bitcoin’in 40.472 dolarlık direnç noktasını kırmasının akabinde bir sonraki durağının 47.000 dolar olduğunu kaydetti.

ABD’nin Enflasyon Mücadelesi

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın son basın toplantısında artan enflasyon korkusu açıkça görüldü. Powell, enflasyonun 2021’de FED’in tahminlerini aştığını kabul etti. Ancak Powell bunu da ABD’nin ekonomik toparlanma evresinin olağandışı doğasına yordu.

Bununla birlikte Amber Group Başkanı Jeffery Wang, medyaya yansıyan son demecinde şunları aktardı:

FED, küresel bir pandemiye karşı oldukça zor bir süreçten geçiyor. Özellikle merkez bankaları için son derece zor bir durum.

Wang, artan enflasyonun arka planında hisse senetleri, gayrimenkul ve Bitcoin gibi varlıklar için yükseliş zemini oluşturacağına inanırken lider kripto para hakkında konuştu: “Buradan itibaren kripto paralar ve Bitcoin’in oldukça değişken olmasına rağmen enflasyona karşı bir koruma görevi görerek mevcut ortamda iyi bir performans koyacağına inanıyorum.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar