X

Bitcoin (BTC) Daha Önce Bu Sinyalle 2.500 Dolar Yükseldi!

Bitcoin, 2.500 dolarlık artış mı yaşayacak?
17:22
20 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) belirli bir süredir karmaşık hareketlerde bulunduğu görülüyordu. Eylül ayına oldukça kötü başlayan BTC, 10.000 dolar altını tam olarak üç kere test ettikten sonra yeniden psikolojik destek noktası 10.000 doların üzerine çıkmayı başardı. BTC/USD işlem çiftinin bu belirsiz hareketleri genel olarak bütün kripto para piyasasını etkiledi ve tabii ki altcoin’ler de sert çakıldı.

Bitcoin, RSI’ye Göre 2.500 Dolarlık Artış Yaşayabilir

Ancak tanınan bir kripto para analisti bütün bunları geride bıraktıracak önemli bir sinyal gördüğünü ifade etti. Analist, Bitcoin’in RSI kanalının geçtiğimiz yıl aynı sinyali verdiğini ve bunun 2.500 dolarlık yükseliş ile sonuçlandığını vurguladı. Bitcoin’in RSI indikatörünün tam olarak o dönemki yükseliş sinyallerini tekrarladığını ifade eden analist, 1 haftalık sürede 2.500 dolarlık artış olabileceğini düşünüyor.

Crypto Hamster olarak bilinen analistin BTC için RSI açıklaması kesinlikle büyük öneme sahip. RSI, indikatörler arasında analistlerin en çok önem verdiği seçeneklerden birisi olarak biliniyor ve tarihsel olarak da eski hareketleri tekrar ettiği ifade edilebilir.

Tanınan başka bir kripto para analisti Willy Woo ise makro gidişata bakarak aslında BTC‘nin yakın zamanda düşüş yaşamayacağını ve yükselişin mümkün olduğunu vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar