X

Bitcoin (BTC) Bu Sabaha Kadar Kaç Dolar Olur? BTC 52.000 Dolar Sınırında!

6 Ekim sabahı uyandığınızda Bitcoin (BTC) kaç doları görmüş olur? Güncel senaryolar ve önemli seviyeler!
00:46
6 Ekim 2021

SEC Başkanının gün bitmeye yakın yaptığı kripto para açıklaması Bitcoin fiyatını desteklemeye devam ediyor. Bitcoin (BTC) yazı hazırlandığı sırada 51.500 doların üzerinde bulunuyor. Kısa sürede 50.500 ile 51.500 dolar arasında hareket yapan Bitcoin (BTC) 51.886 doları gördü ve bir miktar geri çekildi. Peki 6 Eylül sabahına uyandığımızda Bitcoin kaç doları görmüş olur?

Bitcoin (BTC) Yükseliyor

FED Başkanı Powell’ın açıklamalarıyla yükselişe geçen fiyat 41.000 dolardan günler içinde 51.700 seviyesine kadar yükseldi. SEC Başkanın “kripto paraları” yasaklamak gibi bir niyetimiz yok açıklaması da önemliydi. Açıklamayı yaptığı videoyu Twitter sayfamızda bulabilirsiniz. Başkan Gensler kripto paraların felsefesine inanan ve onlara pozitif yaklaşan bir isim olarak karşımıza çıktı. Ripple’ın token satışıyla şirketini fonlamasına karşı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bu konunun ABD Menkul Kıymetler yasasını da bir noktada ihlal ettiği açık, bu yüzden Ripple tutumuna bakarak Gensler’i yargılamamak gerekiyor.

Mevcut SEC Başkanı Gensler’i tanımak için YouTube üzerinde halen erişilebilen MIT’de verdiği blockchain ve Bitcoin derslerine göz atabilirsiniz. Karşımızda kripto paralara aşina ve onların nasıl çalıştığının farkında olan bir düzenleyici kurum başkanı var, doğal olarak bu ismin yaptığı açıklamalar ekstra önemlidir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Açıklamanın diğer önemli kısmı ise “Çin ile benzer bir tutum” takınmayacağız dediği bölümdür. ABD bu konuda Çin’in tam olarak karşısında yer alıyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Yorumu

Dört saatlik grafikte hareketli ortalamaların neredeyse tamamı yükselişe işaret ediyor. Bitcoin (BTC) fiyatı için RSI gayet makul görünüyor ve MACD pozitif yani bu gece yükseliş için şartlar müsait diyebiliriz. Fiyat 51.308 doların üzerinde bulunduğu için bir sonraki FİBO sınırına yani 54.546 seviyesine kadar ciddi bir engelle karşılaşmaması gerekir.

Dolar endeksi 93,970 ve yükseliş eğiliminde görünüyor. Buna rağmen yükselen fiyat kolay kolay kendini bırakmayabilir. Ancak fiyatın 51.000 ile 51.900 arasında konsolide olup 52.000 doları kıramaması halinde 46.800 ve 43.933 dolar destekleri güçlü görünüyor. Yani şimdilik önemli olan 52.000 dolar direncinin kalıcı destek haline gelmesidir. Yani nihai olarak bu sabah uyandığımızda Bitcoin’i göreceğimiz fiyat 52.000 dolar mücadelesinin neticesiyle belirlenecek. Günlük kapanışa 2,5 saatten az süre kaldı, boğalar için ilk hedef fiyatın 51.500 üzerinde günlük kapanış yapması olacaktır. Günlük kapanışa yakın FOMO oluşur ve 52.000 dolar üzerinde panik alımları gelirse 53.000 dolar hızla kırılabilir. Günlük kapanıştan sonra Asyalı yatırımcıların açacağı pozisyonlar belirli olacak. Umalım ki kar satışından daha ziyade fiyat uçuyor diyerek alış eğilimiyle hareket etsinler.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar