Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Fiyat Analizi

Bitcoin, Binance Coin, Cardano, Dogecoin ve Shiba Inu fiyat analizi
15:37
13 Aralık 2021
Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Fiyat Analizi
Okuma Süresi: 4 Dakika

Kripto para piyasasında yeni bir haftaya başlangıç yapan kripto para birimlerinin bazıları artış yaşarken bazıları düşüş yaşamaya devam ediyor. İşte Bitcoin, Binance Coin, Cardano, Dogecoin ve Shiba Inu fiyat analizi.

Bitcoin (BTC)

Geçen hafta sonu, alıcılar Bitcoin (BTC) fiyatını iki saatlik EMA55 seviyesinin üzerine çıkarmaya çalıştı. Cumartesi akşamı parite, hareketli ortalama EMA55’i test etti ve uzun bir süre üzerinde kalmaya çalıştı ancak hareket, ortalama fiyatlar seviyesinde dar bir yatay aralıkta gerçekleşti.

Pazar akşamı, alıcılar 50.000 dolarlık psikolojik engeli aşmayı başardılar, ancak fiyat 50.800 dolarlık bölgede tutunamadı. Dolayısıyla bu sabah itibariyle, ayılar fiyatı iki saatlik EMA55‘in altına geri çekti.

Bugün boğalar, 53.400 dolarlık direnç alanında bir dayanak elde etmek için ortalama fiyat seviyesinin kırılmasını tekrarlamaya çalışabilir.

Bitcoin, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatte %0.50’lik düşüşle 48.991 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Binance Coin (BNB)

Piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi Binance Coin (BNB) yeni haftaya sürekli düşüşle başladı. Yerli döviz kurunun oranı %2,34 azaldı.

Desteğin 540 dolardan kırılmasından sonra, BNB buna seviyeye geri dönüyor, bu da ayıların boğalardan daha güçlü olduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla satıcılar bu destek seviyesini kırabilir ve fiyatı bu seviyenin altına çekerse, 500 dolara keskin bir düşüş gerçekleşebilir.

Öte yandan BNB fiyatı yeniden artışa geçerse popüler altcoin‘in yeniden 600 dolar seviyelerine kadar yükselme şansı var.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler altcoin Binance Coin, son 24 saatte %2.38’lik düşüşle 552 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Cardano (ADA)

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA) ise son 24 saatte %2’lik düşüşle en az kayıp yaşayan kripto para birimleri arasında yerini alıyor.

Düşüşe rağmen, Cardano (ADA), yerel destek 1,18 dolar ile 1.932 dolar direnç arasında bir kanalda işlem gördü. Şu anda, oran desteğe daha yakın, bu da satıcıların alıcılara hakim olduğu anlamına geliyor. Ayılar baskıyı sürdürebilirse, ADA fiyatının 1 dolar civarına kadar düşmeye devam ettiğini görmek muhtemel.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla ADA, son 24 saatte %2.22’lik düşüşle 1.32 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Dogecoin (DOGE)

Popüler şaka para birimi Dogecoin‘e baktığımızda, DOGE‘de ADA ile benzer şekilde gün içerisinde %2’lik bir düşüş yaşadı.

Şaka para birimi DOGE, son zamanlarda gerçekleşen bir kırılmanın ardından fiyat desteğe geri döndüğü için düşüş baskısı altında işlem görmeye devam ediyor. Satış ticareti düşük olsa da, 0.1617 dolarlık kırılma, 0.1310 dolarlık bir sonraki destek seviyesine devam eden düşüşe yol açabilir. Böyle bir senaryonun, mevcut haftanın sonuna kadar geçerli olması bekleniyor.

DOGE, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatte %1.38’lik düşüşle 0.16 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Shiba Inu (SHIB)

Son olarak popüler şaka para birimi SHIB, son 24 saatte %8’den fazla artış yaşadığı için bugün listeden tek kazanan kripto para birimi oldu.

SHIB, kısa vadeli büyümeden sonra 0.000040 dolar civarında zayıflık gösteriyor. Alıcılar inisiyatifi ele geçiremezlerse, ayılar fiyatı daha derinlere zorlamaya devam edebilir ve SHIB’yi 0.000030 dolara kadar çekebilir. Bu durumda alıcıların tepkisi 0.000025 dolar civarında en fazla likiditenin olduğu bölgede olabilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla SHIB, son 24 saatte %1.16’lık artışla 0.00003473 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar