X

Bitcoin (BTC) 5 Haftanın En Yükseğini Gördü: Peki Sırada Ne Var?

Bitcoin'in sıradaki hedefi belli mi?
10:20
13 Ekim 2020

ABD piyasalarından beklenen haber gelmese de lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) beş haftanın en yüksek seviyesine kadar tırmanmayı başardı ve bunu haftanın ilk gününde yaptı. BTC/USD işlem çifti dün 11.736 dolar seviyesine kadar çıkarak aslında Eylül ayının acısını çıkartmış oldu.

11.736 dolara kadar çıkan BTC, 11.800 dolar direnci ile karşı karşıya kalınca hafif bir düzeltme yaşadı ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.508 dolardan işlem görmekte. Salı günkü Asya piyasaları BTC/USD işlem çiftinin gidişatını tamamen değiştirebilir.

Bitcoin’in Gidişatı Ne Olacak?

Peki Bitcoin bundan sonra nasıl bir  yol izleyecek? Birçok kripto para yatırımcısı ABD Kongresi tarafından onay verilmesi beklenen Koronavirüs teşvik paketini beklemekte. Kovid-19 teşvik paketi ile BTC’nin önemli bir yükseliş elde edebileceği düşünülüyor. Bunun yanı sıra çok uluslu ödeme şirketi Square’in Bitcoin alması da yatırımcıların genel olarak yükseliş umutlarını arttırdı.

Yani şu an için neredeyse bütün piyasa yükseliş beklemekte. BTC fiyatının ilk olarak 11.600 dolar direncini, bunun devamında 11.800 dolar direncini ve son olarak 12.200 dolar direncini kırıp rekora ilerlemesi bekleniyor. Ancak bütün piyasanın yükseliş beklediği anlarda balinaların tam tersi bir adım atabileceği ve düşüş getirebileceği düşünülmekte. Eğer daha önce ETH işlem çiftlerinde olduğu gibi Binance üzerinde long pozisyonlar çoğunlukta olursa hafif ancak geçici bir düşüş görülebilir.

Bu da BTC‘nin bir düzeltme sonrası yoluna devam edeceği anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar