X


Bitcoin Boğası Scaramucci, Piyasadaki Mevcut Durumu Değerlendirdi: Alım Fırsatı Sinyali!

Uzmanlar ve kurumsal yatırımcıların bazıları farklı bir duygu durumu içerisindeydi.
18:47
27 Kasım 2021

26 Kasım’da dünya çapındaki finans piyasaları acımasız bir satışla karşı karşıya kaldı. Yatırımcılar, sokağa çıkma kısıtlamaları ve seyahat yasaklarının geri getirilebilme ihtimali ile ekonomik zorluklardan korunmak adına çabalarını gösterdi. Ancak uzmanlar ve kurumsal yatırımcıların bazıları farklı bir duygu durumu içerisindeydi.

Başarılı Yöneticiden Kripto Para Piyasası Yorumu

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, mevcut durumu hem hisse senetleri hem de kripto varlıkları için satın alma fırsatı olarak değerlendirenlerden oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin ekim ayının ikinci haftasından bu yana en düşük seviyeyi gördü. Kripto para piyasasının toplam değeri 200 milyar dolarşı aşan bir düşüş kaydetti.

BTC’nin yanı sıra Ethereum, Solana, Polkadot, Ripple ve Avalanche gibi popüler kripto paralar 24 saatlik zaman diliminde çift hanelere varan kayıplarla yüzleşti. Küresel hisse senetleri ve petrol fiyatları da benzer şekilde seyir izledi. S&P %2.27 düştü ve petrol vadeli işlemleri %12.81’in üzerinde kayıp kaydetti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Başarılı girişimci Scaramucci, FED’in para politikasını yorumlarken gelişmeleri ele aldı. Scaramucci, CNBC’nin sorularını yanıtlarken şunları aktardı:

Eğer FED aksi yönde bir politika izlemezse mevcut piyasa durumu bir satın alma fırsatıdır.

Scaramucci’den Önemli Demeçler

Bitcoin boğası, piyasanın içsel değerinin birçok kripto para fiyatının rallinin ana itici gücü olduğunu belirtti. Scaramucci bu bağlamda şu sözleri sarfetti: “Varlık sınıfına inananlar, bu piyasa düşüşü sırasında indirimli fiyatlardan kripto paraları toplamalı. Bizim gibi uzun vadeli temellere inanıyorsanız, satın alma zamanıdır. Bunun şu anda riskli bir durum olduğunu anlıyorum. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin votalil olması insanları oyundan uzaklaştırıyor.”

Amiral gemi Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 55.000 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Küresel kripto para piyasası değeri, birçok varlığın yeşile dönmesiyle %1.2 oranında artış kaydetti. Öte yandan düşüşten yararlananlar arasında El Salvador da vardı. Başkan Nayib Bukele, geri çekilmenin akabinde 100 BTC’yi bilançosuna ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar