reklamı kapat

Bitcoin Balinaları 1 Saatte 241.000 Bitcoin Transfer Etti

2 milyar doların üzerinde Bitcoin transferi yapıldı.
18:10
19 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in oldukça durgun ve düşüş odaklı olduğu şu tarihlerde balinaların inanılmaz bir hareketliliğe sebep olduğu görülüyor. Bilinmeyen bir Bitcoin balinası her biri 27.000 BTC ile 39.000 BTC arasında değişen birçok işlem yaptı ve toplamda 241.175 BTC’lik transfer gerçekleştirdi.

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre, bütün bu işlemler sadece 1 saat içerisinde gerçekleşti. 2 milyar 241 milyon dolarlık bu işlemlerin niye veya kime gönderildiği ise bilinmiyor. İşlem verilerine bakıldığında bazı gönderici ve alıcı adreslerinin iki kere kullanıldığı görülüyor. Toplamda ise kime ait olduğu bilinmeyen 6 Bitcoin cüzdanı kullanılmış gibi gözüküyor.

Transfer Bittrex Kripto Para Borsasına Mı Ait?

İşlem başına harcanan komisyon ücretinin ise 1 Dolardan bile daha az olduğu görülüyor. Whale Alert uzmanları konu hakkında yaptıkları açıklamada bunun aslında bir işlem ücreti değişimi olabileceğini de belirttiler.

İlgili tweet’in altına gelen yorumlardan birisinde ise bu işlemlerin önde gelen kripto para borsalarından Bittrex’e ait olduğu belirtildi. Bittrex kripto para borsasının soğuk depolama cüzdanları arasında genel güvenlik önlemleri kapsamında böyle bir transfer gerçekleştirilmiş olabilir.

Bitcoin balinalarının devamlı olarak bu tip işlemleri yaptıkları biliniyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin balinalarının Halving’den sonra da ciddi anlamda BTC topladıklarını belli eden kanıtlar ortaya çıkmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.