Bitcoin Adına Sırada Ne Var? Analist, Kritik Seviyeye İşaret Etti!

Bitcoin'deki güncel teknik görünümü değerlendiren analist, yakın vadede kritik rol oynayabilecek fiyat seviyelerine işaret etti.
16:00
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile güncel teknik görünümü değerlendirdi ve yakın vadede kritik bir rol oynayabilecek destek ve diren seviyelerine işaret etti. Bitcoin’in kaydettiği son düşüşler ile bir düzeltme hareketi yapıyor olabileceğine yönelik düşüncelerini aktaran analist, 22.800 dolar seviyelerinin lider kripto para birimi adına önemli bir destek seviyesi olabileceğini vurguladı.

Analist, Kritik Seviyelere İşaret Etti

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) adına güncel teknik görünümü değerlendiren kripto para analisti Michaël van de Poppe, ilerleyen günler adına kritik bir rol oynayabilecek kritik fiyat seviyelerine işaret etti ve kripto para yatırımcılarını uyardı. Analist, Bitcoin’deki son düşük oranlı değer kayıplarının devam edeceğine yönelik bir düşüncesi olmadığını ifade eden analist, mevcut durumda 22.800 dolar seviyelerinin BTC adına önemli bir destek seviyesi olabileceğini belirtti. Analiste göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 22.800 dolar seviyelerine kadar gerilemesinin ardından ilerleyen aylarda yeniden 30.000 dolar seviyelerine varan yeni bir yükseliş hareketi başlatabilir.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Hafta içerisinde kaydettiği yükselişlerin ardından 25.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaşan Bitcoin (BTC), dün gece saatlerinden bu yana yeniden düşüşe geçti. Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %3 değer kaybetti ve 23.800 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki düşüşün de etkisiyle değer kayıplarına hız kazandırdı. CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri, 1,08 trilyon dolara geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar