f Bitcoin 25.000 Dolara Düşer Mi? Uzmanların Kripto Paralarla İlgili Yeni Beklentileri! › COINTURK

Bitcoin 25.000 Dolara Düşer Mi? Uzmanların Kripto Paralarla İlgili Yeni Beklentileri!

Özet

  • Hacimler iki yılın dibinde ve bu daha fazla düşüşe işaret ediyor.

  • Uzmanlara göre 28.300 dolar seviyesi kaybedilirse 25.000 dolara kadar düşüş sürebilir.

  • Bitcoin fiyatının yükseliş için 29.500 ve 29.700 dolar üstünde kapanışlara ihtiyacı var.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
22:30
31 Temmuz 2023

BTC fiyatı yazı hazırlandığı sırada 29.160 dolarda bulunuyor. Piyasalardaki negatiflik maalesef devam ediyor. Son Fed kararının ardından 29.500 doları kalıcı olarak aşamayan BTC şimdi daha fazla kayıp riskiyle karşı karşıya. Üstelik bu hafta gelecek verilerle birlikte volatilitenin negatif yönde artması muhtemel görünüyor.

Bitcoin (BTC) Artar Mı?

Hafta sonu ve bir önceki hafta olduğu gibi hiçbir büyük değişiklik görmedik. Bitcoin fiyatı 29.500 doları kalıcı olarak aşamadı ve güncel durum daha fazla düşüş riskine işaret ediyor. Material Indicators son analizinin bir bölümünde şunları söyledi;

“BTC dün 29.500 doları aştı, ancak şu ana kadar boğalar ilerlemek için yeterli momentumu toplayamadı. Tüm gözler, bazı dalgalanmalara kapı açabilecek aylık kapanışta”.

Mikybull Crypto tarafından açıklandığı üzere, hacimler iki yılı aşkın bir süredir en düşük seviyede ve bu durum piyasada daha fazla düşüş olacağı için alımın riskli olduğunu gösteriyor.

Kripto Paralar Düşer Mi?

Binance borsasındaki emir defterinin anlık görüntüsünü paylaşan Material Indicators, 29.500 doların satıcılar için giderek daha popüler bir tetikleyici haline geldiği ve boğaların bir sonraki aşamada bunun üstesinden gelmesi gerektiği konusunda uyardı.

Material Indicators ayrıca şunları yazdı;

“Aylardır, bir boğa piyasası kırılmasını düşünebilmemiz için piyasanın 100 Haftalık MA’nın üzerinde mumlar basması gerektiğini söylüyorum. Henüz bunu test bile etmedik, ancak boğalar aralığı uzun bir süre korumayı başardı. Bugün aslında 50 Günlük MA’daki desteğin test edildiği art arda 8. gün ve 50 Gün dayanmış olsa da 29.500 dolardaki direnç güçleniyor. Boğalar bunu temizleyemezse, son savunma hattı olarak 28.300 dolar test edilebilir. Benim için asıl soru fiyatın buradan sıçrayıp sıçramayacağı. Eğer başaramazsa 25.000 dolara kadar düşebilir”.

Rekt Capital Bitcoin Yorumu

Popüler kripto yorumcusu Rekt Capital ise haftalık zaman dilimlerinde, Bitcoin’in mevcut döngüsünün tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önce, 2021’in başlarındaki davranışını kanalize ettiğini belirtti. Ek analizde, “BTC hala ~29250 dolar seviyesinde ve Temmuz Aylık Kapanışına doğru destek olarak hareket ediyor,” denildi.

“Geçen ay, BTC bu seviyenin direnç olarak hareket ettiği ayların ardından ~29250 doları kırdı. Ve bu ay BTC bu seviyeyi yeni bir destek olarak yeniden test etme sürecinde.”

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI