X


Bir Birleşik Krallık Bankası Daha Müşterilerinin Kripto Para İşlemlerini Kısıtladı

Birleşik Krallık sınırları içerisindeki Edinburg merkezli banka TSB, müşterilerinin kripto para alım satımına kısıtlama getireceğini duyurdu
20:30
19 Haziran 2021

Edinburg merkezli dev banka TSB, müşterilerinin kripto para satın almalarını yasaklayan Birleşik Krallık lokasyonlu son banka oldu. Kraken ve Binance gibi dev kripto para alım satım platformlarının yasa dışı işlemler gerçekleştirdiği iddiaları nedeniyle endişe duyduğunu açıklayan banka, 5 milyondan fazla müşterisinin kripto para işlemlerini yasaklayacağını duyurdu.

Birleşik Krallık Bankaları Kripto Para Sektörüne Sıcak Bakmıyor

Birleşik Krallık sınırları içerisindeki Edinburg merkezli banka TSB, müşterilerinin kripto para alım satımına kısıtlama getireceğini duyurdu. TSB üst düzey yetkililerinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Müşterilerimizi koruma sorumluluğumuzu son derecede ciddiye alıyoruz. Yüksek dolandırıcılık oranlarına sahip yatırımcıları ve platformları kapsamlı bir inceleme altına aldık.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

TSB, müşterilerinin kripto para birimlerine yatırım yapmasını engelleyen ilk Birleşik Krallık bankası değil. Daha önce Natwest, Barclays, Monzo ve Starling de kripto para borsalarına yapılan nakit transferleri engellemek adına önemli adımlar attı. The Times, banka kararının kullanıcı güvenliği endişesinden kaynaklandığını ileri sürdü. TSB araştırmalarına göre her sekiz transferden biri yasa dışı işlemler için kullanılıyor. Ayrıca Binance özelinde son dönemde ortaya atılan iddialar, kurumların bu platformlara kuşku duymasına neden oluyor.

İngiltere, Kripto Paralar Konusunda Uyarıyor

Bununla birlikte dev kripto para borsası Binance, platforma yöneltilen tüm iddiaları sert bir dille reddediyor. İngiltere finansal denetleyicisi (FCA), kripto para birimlerine yatırım yapan insanların bilinçsizce risk altına girdiğini öne sürdü. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, yakın zaman İngiltereli yatırımcıların kripto para birimlerine yatırım yaparken tüm sermayelerini kaybetmek riski göze alması için uyarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar