reklamı kapat

Binance’de Listelenmeye Başlayan Bytecoin Saatler İçerisinde %166 Arttı

8 Mayıs 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Kripto para birimlerinin başına gelebilecek en harika şeylerden biri, şüphesiz yeni borsalarda listelenmek. Dünyanın en iyi kripto para borsası olarak kabul edilen Binance saatler önce gizlilik odaklı kripto para birimi Bytecoin’i listeleyeceğini duyurdu.

Bytecoin cephesi ise listelemeyi şu paylaşımla duyurdu:

Bytecoin’in Binance’de listelendiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu süreçte emeği geçen herkese milyonlarca teşekkürler! Ve bizi destekleyen Bytecoin topluluğuna sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz!

Listelemenin Binance’in Twitter hesabından duyurulmasının ardından Bytecoin bir saat içerisinde %30 artış yakaladı. Saatler içerisinde %166 artışa geçen Bytecoin Coinmarketcap verilerine göre gün içerisinde USD bazında 0,0186, Bitcoin bazında ise 200 satoshi seviyesine ulaştı.

Binance’de listelenmesi sonucu piyasa değeri 2,565 milyar dolara yükselen Bytecoin; Verge, Lisk, Zcash gibi altcoin’leri geçerek Coinmarketcap’te 15. sıraya yükseldi. Binance’e 10.000 satoshi seviyesinde giriş yapan Bytecoin şu anda Bitcoin bazında 1800 satoshi, dolar bazında ise 0,16 cent seviyelerinde seyrini sürdürüyor.

Binance‘de Bitcoin, Ethereum ve BNB bazında işleme açılan Bytecoin, kullanıcılarına yüksek gizlilik vadediyor. 2012 yılında Cryptonigh algoritmasıyla piyasaya sürülen kripto para birimi özellikle DarkNet’te oldukça popüler. Kullanıcıların yaptıkları işlemlerin tamamen takip edilemez oluşu nedeniyle Bytecoin gizlilik odaklı kripto paraların öncüsü olarak kabul ediliyor.

Her ne kadar yaşanan bu artış cezbedici görünse de Bytecoin’deki bu bahar havası uzun sürmeyebilir. Sürekli dalgalanan bir piyasada yatırım yapmak bazı riskleri de beraberinde getirir. Bu yüzden yatırım yaparken dikkatli olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.