reklamı kapat

Binance, XRP ve ETH Yatırımcılarını Sevindirdi

Binance'in opsiyon platformu XRP ve ETH'yi desteklemeye başladı.
13:00
25 Mayıs 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bugün yaptığı bir duyuru ile hem toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), hem de dördüncü kripto para birimi Ripple (XRP) yatırımcılarını sevindirdi. Binance’in opsiyon ürün alım satım platformu Binance Options, ETH ve XRP sözleşmelerini listelediğini açıkladı.

XRP ve ETH’ye Opsiyon Desteği

Kullanıcılar artık vadeli işlemlerin ve spot işlemlerin yanı sıra direkt olarak opsiyon sözleşmesi alıp satabilecek. Geleneksel alım satım seçeneklerine kıyasla Binance’in opsiyon sözleşmelerinin daha kısa aralıklarda yapılabildiğini belirten CEO Changpeng Zhao, bir günden 10 dakikaya kadar aralıklar olduğunu ifade etti.

Aslında kripto para piyasasına yönelik opsiyon işlemleri çok kısa süre önce popüler oldu. Yatırımcıların aynı geleneksel finans sektöründeki gibi opsiyon sözleşmesi alıp satabilmesi ise kısa sürede yoğun ilgi topladı ve daha da toplayacak gibi gözüküyor. Kripto para sektöründeki opsiyon alım satımı konusunda lider CME olsa da Binance ve Bakkt gibi rakipler de yükselmeyi sürdürüyor.

Binance’in ilgili tweet’inin altına gelen yorumlara bakıldığında yatırımcıların aslında bu günü beklediği görülebiliyor.

Binance ilk başta sadece Bitcoin ile opsiyon alım satım hizmeti vermeye başlasa da yeni yaptığı listelemeler bunun daha da artacağının kanıtı oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun