2019 yılı boyunca birbiri ardına yenilikler yapan  ünlü kripto para borsası Binance, dün kullanıcıları yine şaşırtmayı başardı ve kendi stablecoin‘ini tanıttı. Binance, dijital varlık tröst şirketi Paxos ile ortaklaşa ABD dolarına 1’e 1 oranda endeksli bir stablecoin piyasaya sürmek için New York’un regülatörü New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) onay almayı başardığını açıkladı.

Binance USD Bu Ay Geliyor

5 Eylül tarihinde Paxos kurucu ortağı ve CEO’su Asia Rich Teo tarafından yapılan basın açıklamasına göre, NYDFS’nin Binance USD (BUSD) isimli stablecoin’i onaylaması, projenin devam etmesi ve küresel piyasada BUSD’un stabilite oluşturması için hayati öneme sahipti. Teo açıklamasının devamında kendi stablecoin hizmetlerinin Binance gibi güvenilir şirketlerinin kendilerine gelmesine sebep olduğunu ve bununla gurur duyduklarını belirtti.

Paxos, geçtiğimiz yıl içerisinde Paxos Standart isimli kendi stablecoin’ini piyasaya sürmüştü. BUSD bu ayın sonlarına doğru piyasaya giriş yapabilir ve Binance üzerinde şu an için Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve XRP işlem çiftlerine sahip olacak.

Binance bundan uzun bir süre önce aslında kendi stablecoin’ini çıkartacağının sinyallerini hafif hafif vermişti. Ünlü kripto para borsası Tether’in (USDT) yaşadığı sıkıntılar sonrası platformuna PAX gibi diğer stablecoin’leri ekleyerek aslında yeni çözümler aradığını göstermişti. Binance bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde BMW marka bir araç ödüllü yarışmasını da duyurdu. Yarışma hakkında detaylı bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.