X

Binance’dan 3 Altcoin için Delist Kararı!

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 3 altcoin'i delist edeceğini duyurdu
10:22
1 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün yaptığı açıklamada 3 altcoin’i delist edeceğini duyurdu. İşte delist edilecek altcoin’ler.

GRS, NAS ve GO Delist Ediliyor

Binance, yaptığı açıklamada, “Beklediğimiz yüksek standardı karşılamaya devam etmesini sağlamak için listelediğimiz her dijital varlığı düzenli aralıklarla inceleriz. Bir kripto para veya token artık bu standardı karşılamadığında veya sektör değiştiğinde, daha derinlemesine bir inceleme yapar ve potansiyel olarak delist ederiz. Bunun tüm kullanıcılarımızı en iyi şekilde koruduğuna inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Borsa, yaptığı son incelemeye dayanarak Groestlcoin (GRS), Nebulas (NAS) ve GoChain‘i (GO) 8 Temmuz’da TSİ 12.00’da tüm ticaret çiftlerinde delist edeceğini belirtti. Delist kararı ile kaldırılacak olan ticaret çiftleri şu şekilde: GRS/BTC, NAS/BTC, NAS/ETH ve GO/BTC.

Söz konusu altcoin’ler için para yatırma işlemleri 9 Temmuz’dan sonra yapılamayacak. Altcoin’lerin Binance’den çekilmesine ise 9 Ekim’e kadar izin verilecek.

Binance Neye Göre Delist Kararı Alıyor?

Binance, herhangi bir altcoin’i delist ederken dikkate aldığı bazı faktörleri de açık bir şekilde paylaşıyor. Bu bağlamda borsanın herhangi bir kripto para veya token için delist kararı alırken dikkate aldığı faktörler şu şekilde; ekibin proje için taahhüdü, geliştirme faaliyetlerinin seviyesi ve kalitesi, işlem hacmi ve likidite, ağın saldırılara karşı kararlılığı ve güvenliği, ağ / akıllı sözleşme kararlılığı, halkla iletişim düzeyi, Binance’ın periyodik durum tespiti taleplerine yanıt verme, etik olmayan / dolandırıcı davranışı veya ihmal kanıtı ve sağlıklı ve sürdürülebilir bir kripto ekosistemine olan katkı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar