reklamı kapat

Beklenen Altcoin’in Hareketi Sonunda Başladı

Son günlerin en sessiz altcoin'i harekete geçti.
12:02
17 Ağustos 2020

Kripto para sektörünün hem en eski hem de en çok tanınan kripto para birimlerinden birisi olan Litecoin, haftalardır ve hatta aylardır yatay bir grafik çizdikten sonra sonunda yeniden harekete geçti ve geçtiğimiz 5 günlük süre içerisinde %19 artış yakaladı.

Bitcoin’in altınının gümüşü olarak da bilinen Litecoin bu yükseliş sayesinde Bitcoin SV’yi yerinden ederek en büyük 8. kripto para birimi sıralamasına yükseldi. Aslında Litecoin’in sıralaması eskiden de bu noktada yer alsa da Chainlink’in bir anda top 10’a girip 5. sıraya kadar yükselmesi her şeyi değiştirmişti.

Litecoin Harekete Geçti

Peki Litecoin’in bu rallisi tam olarak nereye kadar devam edecek? Aslında şu an için LTC fiyatına etki edecek önemli bir gelişme olmadığı görülüyor. OnChainFX verilerine göre LTC bir yıl önceki seviyesinin yaklaşık olarak %15,46 gerisinde ve bu durum yakında rallinin daha da yüksek seviyelere çıktığını görebileceğimize işaret ediyor.

Ethereum, XRP, EOS ve Stellar gibi birçok altcoin geçtiğimiz tarihlerde kendi rallilerini yaşadı ve %20 üzerinde yükselişler sergiledi. LTC’nin ise bu esnada yerinde sayması birçok yatırımcının fiyat yükseliş beklentisini daha da arttırdı. LTC ağında herhangi bir yenilik olmasa da bunun kullanımının arttığı hem SegWit adaptasyonunun %80’e gelmesinden hem de cüzdan adreslerinin sayısının artmasından anlaşılabiliyor.

LTC fiyatının artışı, Bitcoin rallisine de bağlı ve BTC harekete geçerse LTC’nin de rekor kırması beklenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.