X


Başarılı Fon Yöneticisinden Şok İfadeler: “Kripto Paraların Yükselişi Saçmalık”

Hamish Douglass, kripto para piyasası hakkında uyarılarda bulundu.
16:15
9 Eylül 2021

Magellan Financial Group, küresel hisse senetlerinde ve global olarak listelenen altyapıda 113 milyar Avustralya dolarını yönetimi altında tutuyor. Şirketin baş yatırım sorumlusu Hamish Douglass, kripto para piyasası hakkında uyarılarda bulundu.

Başarılı Fon Yöneticisi, Kripto Para Birimlerini Topa Tuttu

Avustralya’nın en başarılı fon yöneticilerinden biri olan Hamish Douglass, kripto para piyasa katılımcılarını olası bir düşüş senaryosu konusunda uyardı. Douglass, kripto para piyasasının patlamaya mahkum olduğunu belirtirken mantıksız yatırımcı duygularının kriptoyu körüklediğine inanıyor:

Merkez bankaları veya varlıklar tarafından desteklenmeyen tüm kripto paraların hikayenin sonunda sıfıra gideceğine inanıyorum.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Deneyimli fon yöneticisi, yalnızca düşüş uyarısı vermekle kalmadı Aynı zamanda sanal para birimi fiyatlarının neden dramatik bir düşüş yaşayacağını bazı nedenlere dayandırdı.

Douglass, spesifik olarak kripto para piyasasının şu anda spekülatif bir balon olduğunu ve fiyatların yatırımcıların irrasyonel davranışları nedeniyle uçtuğunu belirtti. Douglass kripto paraları topa tutarken şunları kaydetti:

Kripto para birimleri, arkasında kült benzeri takipçi kitlesi ve ölçeği olması nedeniyle çok uzun bir süre içerisinde gördüğüm en büyük saçmalıklardan.

Douglass, görüşleri endeniyle kendisini potansiyel saldırılara açtığının farkında olduğunu bildirdi. Son dönemde görülen kripto para piyasasının artan değerine atıfta bulunan deneyimli isim, “daha önce hiç yatırım yapmayan insanlar şimdi din gibi yalnızca kripto para birimlerine inanıyor” ifadelerini kullandı.

Kripto Para Piyasası Parantezi

Kripto para konusundaki duruşu nedeniyle Magellan fonlarının hiçbiri Bitcoin veya diğer kripto paralara yatırım yapmadı. Bununla birlikte Magellan, kripto para piyasasının geri çekilme evresinde yatırımcı güvenini etkilemesi durumunda daha geniş piyasalara korkunun sıçramasından endişe duyuyor.

Kripto para piyasası tüm bu tartışmaların, endişelerin ve olumsuz gelişmelerin akabinde 2 trilyon dolarlık değerde seyrini sürdürüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 45.000 dolar seviyelerinde alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar